Zamknij
REKLAMA

Policja w Śremie podsumowała długi weekend. Nie było spokojnie

14:12, 15.06.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Przez pięć dni długiego weekendu (10-14 czerwca) śremscy policjanci pracowali na miejscu 7 zdarzeń drogowych, w tym był jeden, ostatecznie niegroźny wypadek i sześć kolizji.

Do wypadku doszło w niedzielę, 14 czerwca, w Dalewie. Z ustaleń policjantów dzielnicowych wynika, że bardzo wczesnym rankiem, po godz. 03.00, kierująca VW Golfem, 49-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, jadąc drogą wojewódzką nr 432 od strony Jerki w kierunku Śremu, nie zauważyła i potrąciła siedzącego na środku jezdni 26-latka. Okazało się, że mężczyzna miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie i nie miał elementów odblaskowych. Za to miał naprawdę bardzo dużo szczęścia, bo wszystko wskazuje na to, że doznał drobnych obrażeń ciała i po udzieleniu mu pomocy medycznej na własne żądanie opuścił szpital. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.

Jedna z kolizji, do której doszło również wczoraj, 14 czerwca, w Sroczewie była spowodowana przez nietrzeźwego kierującego, 39-letniego mieszkańca gminy Książ Wielkopolski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godz. 17.50 mężczyzna kierując pojazdem marki Land Rover Discovery wjechał na teren jednej z prywatnych posesji w Sroczewie, gdzie miał wykonać niebezpieczny manewr, nie zważając na bawiące się dzieci. Następnie wyjechał z posesji, zjechał na przeciwległe pobocze, gdzie uderzył w znak drogowy i odjechał. Ostatecznie zatrzymał go dzielnicowy z Posterunku Policji w Książu Wlkp. wraz z policjantami drogówki. Okazało się, że mężczyzna miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

11 czerwca, w święto Bożego Ciała, policjanci patrolówki w Pyszącej również zatrzymali nietrzeźwego kierującego, 54-letniego mieszkańca gminy Śrem, który mając dwa promile alkoholu w organizmie kierował samochodem marki BMW. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i oczywiście dalej już nie pojechał. Ta sprawa także skończy się w sądzie.

Długi weekend za nami, ale cały czas apelujemy o rozwagę i ostrożność w ruchu drogowym. Jeszcze raz bardzo prosimy kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. To może skończyć się tragicznie.

/ Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA