Zamknij
REKLAMA

Miasteczko dyniowe na antenie telewizjnej na żywo. Przechodnie degustowali...

12:00, 08.10.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Miasteczko Dyniowe w Śremie. Pytanie na Śniadanie.

Dyniowe Miasteczko to niezwykłe miejsce i wydarzenie, które zainteresowało ludzi z całej Polski. Dzisiaj do Śremu przybyła ekipa “Pytanie Na Śniadanie”.

Zupa dyniowa przygotowywana jest dzisiaj od 5 rano. Użyto do niej ponad 150 kg jednego gatunku dyni, aromatycznych przypraw oraz mleka kokosowego.

Dowiedzieliśmy się, że najcięższa z dyń ważyła aż 540 kg!

“Dyniowe miasteczko powstało z inicjatywy, jaką tak naprawdę życie nam dało. Dynia jest to mało popularne warzywo, które możemy do tylu rzeczy wykorzystać. Z dyni możemy zrobić zupę, plyndze, placek, a nawet piękne miski do serwowania potraw. Ale możemy też wykorzystać ją na co dzień. Tak jak dzisiaj, do stworzenia tak pięknego miejsca. Jest też kwestia edukacyjna, jak np. plansze, które tutaj się pojawiły z ciekawymi informacjami o dyni. Dyniowe miasteczko to fajna rozrywka, gdzie można zrobić świetne zdjęcia z jesiennymi dekoracjami”. - mówi Wicedyrektor Przedszkola “Słoneczna Szóstka” w Śremie – mgr Jakub Tylman.

Do degustacji przepysznej zupy zostali zaproszeni wszyscy przechodnie.

 

Martyna Makałowska

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Qwejk Qwejk

0 0

Ta wartość edukacyjna dodana za chwilę zacznie gnić i śmierdzieć w takiej ilości. Rozumiem, że firma wyworzaca bioodpady będzie musiała chodzić w maseczkach przeciwgazowych żeby nie zemdleć 😄 Pan Vice w garniturze przy garze z zupka dyniowa bardzo szykowny😄 20:23, 09.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA