Zamknij
REKLAMA

Szpital. Personel z wynikiem pozytywnym i przymusowa kwarantanna

18:40, 15.10.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły poniedziałek 12 października, wieczorem okazało się,  że trzy osoby z personelu neurologii i udarów śremskiego szpitala po wymazie na covid 19, posiadają wynik pozytywny.

Jak wykazało dochodzenie epidemiologiczne, powodem ich zarażenia był pacjent przyjęty na ten oddział, na początku października.

To spowodowało, iż każda osoba z kontaktu z osobami, które są zakażone i które nie były zabezpieczone,  musiały być wysłane na kwarantannę.

Osoby, które były w zabezpieczeniu zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

W wyniu działań epidemiologicznych, kilkanaście  osób zostało wysłanych na kwarantannę. Szpital zmienił grafik prac pozostałych osób pracujących na oddziale, tak aby mógł utrzymać ciągłość funkcjonowania.

Na początku przyszłego tygodnia, od wszystkich osób objętych kwarantanną z neurologii i udarów zostaną pobrane wymazy. Jeśli wyniki będą ujemne, na początku przyszłego tygodnia neurologia i udary powinny przyjmować normalnie pacjentów.

Warto nadmienić, iż wszyscy przebywający dotąd pacjenci, po odesłaniu wcześniej personelu na kwarantannę, pozostali na oddziałach neurologii i udarów. Oddział nie przerywał pracy, zapewniając im potrzebną opiekę. Jedynie nie przyjmował nowych pacjentów.

Natomiast w ubiegły czwartek, 8 października miała miejsce inna sytuacja. Rano na dyżur, na blok operacyjny przyszła osoba, która po dwóch godzinach przebywania na tym oddziale okazała się być z wynikiem dodatnim.

Z tego tytułu, analogicznie, jak to miało miejsce na neurologii, wszystkie osoby z kontaktu osobą zakażoną musiały być odsunięte od pracy na czas kwarantanny. Dlatego część zabiegów planowych na czwartek, wspomnianego 8 października nie mogła się odbyć.

Jednak od następnego dnia udało się zabezpieczyć pracę bloku operacyjnego innymi osobami tak, aby operacje planowe mogły być chociaż w części realizowane.

Po pobraniu wymazów od osób objętych kwarantanną, na początku przyszłego tygodnia, jeżeli wyniki będą ujemne, praca bloku również powinna wrócić do normalnego funkcjonowania.

 

Tak więc najbliższe dni dla oddziału neurologii i udarów oraz dla bloku operacyjnego okażą się, sądnymi jak dalej realizowane będzie praca w tej części szpitala.

Jak nas zapewnił prezes Szpitala w Śremie – Michał Sobolewski -  pozostałe oddziały szpitalne pracują normalnie.

O kolejnych zmianach związanych z covidem będziemy informować.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA