Zamknij
REKLAMA

To nie kupa roboty. Śremianinie ? już się nie masz czym wykręcić!

15:42, 11.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Czy warto dbać o otoczenie? Nie bądź LEŃ posprzątaj po swoim PSIE!

Mitem jest, że psie odchody użyźniają glebę, wręcz przeciwnie – niszczą roślinność i zagrażają zdrowiu dzieci oraz innych zwierząt. Tak wystawione publicznie na ekspozycję produkty przemiany materii pupili nie mają żadnych pozytywów. Poza oczywiście nieestetycznym wyglądem istnieje też zagrożenie wdepnięcia w nie, co nie jest przyjemne.

„Uważam, że mając psa ma się też obowiązek sprzątania po nim. Świadczy to o kulturze właściciela. Niestety chodząc po osiedlu nie da się nie zauważyć braku kultury. Trzeba uważać, aby nie wdepnąć w taką "niespodziankę " nawet na chodnikach. Nie jest to dużo roboty więc tym bardziej dbajmy o swoją okolicę” - apeluje mieszkanka Śremu.

W Polsce obowiązuje przepis mówiący o tym, że w obowiązku właścicieli czworonogów jest sprzątanie po nich. Za niestosowanie się grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Sprawę tę mają ułatwić specjalne pojemniki na psie obchody, które zawierają nawet darmowe worki. Pojemników takich w Śremie znajduje się wiele, a będzie jeszcze więcej. „A bo tu nie ma żadnego pojemnika” - już nie przejdzie. Urząd Miejski w Śremie uruchomił ankietę, w odpowiedziach można zgłaszać miejsca, w których powinny stanąć pojemniki na psie kupy:

http://www.srem.pl/Aktualnosci-i-Wydarzenia/Ankieta-dodatkowe-pojemniki-na-PSIE-KUPY

 

Martyna Makałowska

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA