Zamknij
REKLAMA

Śremscy policjanci sprawdzili ponad dwa i pół tysiąca zgoszeń od internautów

16:10, 02.03.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Przez ponad 4 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 2553 informacje od internautów. Aż 825 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 584 zgłoszenia nieprawidłowego parkowania. Wszystkie sygnały od mieszkańców są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi starają się wyeliminować dane zagrożenie.

Przypomnijmy, że od 20 września 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wszystkie sygnały od internautów, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane.

Od 20 września 2016 roku do 2 marca br., czyli przez ponad 4 lata, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie wpłynęły 2553 informacje od internautów. Aż 825 zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, a 584 zgłoszenia nieprawidłowego parkowania.

Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam  ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected] 

/ Ewa Kasińska /

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

widzwidz

0 0

Może policja śremska weźmie się za idiotę ( oby to ie był ich kolega bo pewnie się nie wezmą) który BMw o nrPSE i same 44444 jeździ jak typowy burak. Z Czmona do Kórnika 2x jazda przez linię podwójną ciągłą, raz po obszarze wyłączonym z ruchu a w Kórniku wjazd na "S" bierze dureń pod prąd z lewej strony. Popiszcie się Panowie policjanci zamiast czaić się na kogoś za krzakami bo jedzie 10km/ h więcej. 07:22, 14.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%