Zamknij
REKLAMA

Oficjalne otwarcie nowej pracowni mechanicznej w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie

11:04, 03.03.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Na rynku odnotowuje się brak wykwalifikowanej kadry oraz wzrastające zapotrzebowanie na pracowników tj. serwisanci nowoczesnych maszyn i urządzeń w gospodarstwach rolnych. Zespół Szkół Rolniczych w Grzybnie już od 4 lat zajmuje się kształceniem w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. 

Uczniowie w tym zawodzie uczą się m.in.: zasad prowadzenia  rolnictwa precyzyjnego, możliwości zastosowania systemów elektronicznych i nawigacji satelitarnej w rolnictwie, rozpoznawania urządzeń wspomagających automatyczną pracę pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie i stosowania programów komputerowych wspomagających wykonywanie zadań.
Praktyczna nauka zawodu realizowana jest przy współpracy z firmami tj.: Case, Claas, New Holland, John Deere. 

Dzisiaj 3 marca 2021 r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowej pracowni mechanicznej w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: dyrektor Wojciech Lisek, kierownik szkolenia praktycznego Zdzisław Guzikowski, wójt gminy Brodnica Marek Pakowski, przedstawiciel starostwa i były wieloletni dyrektor Szkoły Janusz Taciak, nauczyciele oraz uczniowie.
Dyrektor Wojciech Lisek tego dnia świętuje podwójnie, ponieważ właśnie skończył 60 lat. 


Nowa pracownia będzie przygotowywać uczniów do zdania egzaminu zawodowego w pierwszej kwalifikacji: MG.03.Eksploatacja pojazdów, maszyn, urządzeń i narzędzi stosowanych w rolnictwie. Do jej wyposażenia na chwilę obecną należą m.in.: podstawowe maszyny i narzędzia.

 

Martyna Makałowska

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%