Zamknij
REKLAMA

Żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu na wielkanocnej służbie

07:59, 06.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 100 żołnierzy z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 200 z wojsk operacyjnych, spędziło Święta Wielkanocne na służbie, by pomagać w walce z pandemią COVID-19. Tym razem  terytorialsi wykonywali w święta wymazy w ramach punktu Test&GO i przyszpitalnych punktów wymazowych oraz ponownie ?Łączyli na Święta?. Z kolei 151.blp ze Skwierzyny rozpoczął szczepienia żołnierzy.

TEST&GO przy stadionie Lecha 

Nawet na chwilę nie przestał działać mobilny punkt TEST&GO przy ulicy Bułgarskiej, który od października zagościł w Poznaniu na stałe. Kierowcy i pasażerowie mogli zbadać się na obecność koronawirusa metodą ?drive-thru? (bez wysiadania z auta) również podczas świąt. Przez cały czas funkcjonowanie ?drive thru?  zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze  Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. W okresie Świąt Wielkanocnych, terytorialsi wykonali  w ramach TEST&GO i PPW ponad 7800 wymazów.

Lubuscy terytorialsi rozpoczęli szczepienia  przeciw COVID-19

W Wielką Sobotę rozpoczęły się szczepienia żołnierzy 151 blp ze Skwierzyny, preparatem Astra Zeneca. W sobotę, pierwszą dawką preparatu zaszczepiło się 106 żołnierzy skwierzyńskiego batalionu.
?Kluczową kwestią jest szybkość szczepienia wszystkich żołnierzy, których służba związana jest z ryzykiem zakażenia dlatego, że codziennie aktywnie walczą z koronawirusem i pomagają w opiece nad chorymi? ? tłumaczy płk Rafał Miernik ? dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w której skład wchodzi 151blp. 
Lubuskich terytorialsów szczepili medycy 105. Szpitala Kresowego w Żarach.

Wielkopolska ?Dwunastka? ponownie ?Łączyła na Święta?

Pierwsza edycja projektu spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem, więc żołnierze postanowili również w te święta pomóc seniorom zakażonym koronawirusem, skontaktować się z bliskimi.  Wideorozmowa zdecydowanie różni się od zwykłego połączenia telefonicznego, bo pozwala zobaczyć rodzinę po drugiej stronie i dostrzec emocje. Tym razem akcja prowadzona była w izolatorium Ikar, gdzie żołnierze pomagają medykom w opiece nad zakażonymi pacjentami oraz w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu.
  Osoby starsze, które przebywają w izolacji i nie do końca radzą sobie z nowościami technologicznymi, mogą czuć się  nieco osamotnione z powodu braku kontaktu wizualnego z rodziną. Ten projekt jest skierowany właśnie do nich. Gdy łączymy seniorów z bliskimi, widzimy na ich twarzach uśmiech oraz wzruszenie i to po obu stronach ? mówi st. szer. Michał Misiorny, żołnierz 12 WBOT, który w pandemii pełni służbę w izolatorium Ikar.
Po raz pierwszy, akcję ?Łączymy na Święta? żołnierze zorganizowali w święta Bożego Narodzenia. Łączenia odbyły się z użyciem wojskowych tabletów.

kpt. Marcin MISIAK, ppor. Anna JASIŃSKA ? PAWLIKOWSKA

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%