Zamknij
REKLAMA

Policja, WOPR i Wodniacy - to oni wspierali i dbali o bezpieczeństwo uczestników śremskiej sztafety

11:10, 20.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W nocy z piątku na sobotę wyruszyła śremska sztafeta "Płyniemy dla Chojraków", w której udział wzięło 27 osób w wieku od 12 do 17 lat. 

O godz. 1.30 w Kawczu młodzi pływacy rozpoczęli przygotowania, a już o godz. 3.00 sztafeta wyruszyła. Od mety w Poznaniu dzieliło ich 60 km rzeką Wartą.

Do celu śremska ekipa dotarła o godz. 17.05! Młodych bohaterów powitali przyjaciele, rodzina, kibice i media. 

Wszystko to zrobili dla "Dzieciaków Chojraków". Swoim wyczynem młodzież okazała piękny gest wsparcia i akt solidarności z chorującymi dziećmi, które każdego dnia walczą o życie w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

W sobotnim wydarzeniu na rzece jednocześnie przebywało ok. 70 osób! Oprócz zawodników były to zespoły stanowiące zaplecze techniczne, logistyczne i zabezpieczenie dla uczestników sztafety. O bezpieczeństwo dbali ratownicy WOPR w Śremie, Stowarzyszenie "Wodniacy Śrem" oraz policjanci KPP w Śremie. 

Policyjne zabezpieczenie zakończyło się około godz. 17.00 w Poznaniu i było bardzo wyjątkowe, bo mogliśmy dbać o bezpieczeństwo prawdziwych BOHATERÓW. Wielkie brawa dla Wszystkich związanych z pięknym przedsięwzięciem pn. "Płyniemy dla Chojraków" - czytamy w relacji KPP Śrem.

Więcej o Dzieciakach Chojrakach można przeczytać na dzieciakichojraki.pl. Na stronie znajduje się także link do zbiórki, a wpłacone darowizny wspierają małych pacjentów.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%