Zamknij
REKLAMA

Uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie

11:58, 21.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Oficjalnie Święto Policji w Polsce obchodzone jest corocznie 24 lipca i nawiązuje do przyjęcia w 1919 roku ustawy o Policji Państwowej.

W dniu 21 lipca br. na terenie Komendy Powiatowej Policji w Śremie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to oprócz Święta Policji upamiętnia również 102. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Zeszłoroczne Święto Policji obchodzone było w reżimie sanitarnym. W tym roku obchody mogły odbyć się tradycyjnie w normalnych warunkach, na świeżym powietrzu, bez maseczek.

W uroczystości oprócz pracowników i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Śremie udział wzięli m.in.: wicestarosta śremski Piotr Ruta, burmistrz Śremu Adam Lewandowski, burmistrz Miasta i Gminy Dolsk Barbara Wierzbińska, burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, wójt Gminy Brodnica Marek Pakowski, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary, Wiceprzewodniczący ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego asp. Mateusz Przybyłowski oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu nadkom. Roman Bruss.

W ciągu roku szeregi śremskiej Policji opuściło 2 policjantów i 4 pracowników, natomiast przyjętych zostało 8 policjantów i 4 pracowników. Przez ostatni czas funkcjonariusze wykonywali nie tylko swoje ustawowe obowiązki, ale też dodatkowe zadania związane z przeciwdziałaniem Covid-19. Również w tym okresie miało miejsce wiele ważnych czynów i wydarzeń tj. ujawnianie handlarzy narkotyków, złodziei, seryjnych włamywaczy. Miały miejsce również  awanse na wyższe stopnie służbowe. 

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji, policjanci oraz policjantki usłyszeli podziękowania za trud w pracy, oraz życzenia dalszych sukcesów. Również ciepłe słowa będące wyrazem wdzięczności za wsparcie finansowe oraz przychylność padły w stronę samorządów powiatu śremskiego.

Ten wyjątkowy dzień był też okazją do przyznania członkom struktur śremskiej jednostki nagród motywacyjnych. Niektórzy wyróżnieni zostali odznaczeniami, medalami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrótkoKrótko

1 0

zadania związane z przeciwdziałaniem Covid-19. Na czym polegały te zadania? na zatrzymywaniu obywateli, którzy nie nosili kagańca, wiem, bo mi się też to przytrafiło. By się tak zajęli tym, co do nich należy, a nie łapać ludzi bez sz..maty na twarzy. Ciekaw jestem kiedy Iwona Wieczorek się znajdzie, 11 lat minęło i nic. Cisza 13:55, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%