Zamknij
REKLAMA

"Chcą na siłę zrobić nam dobrze". Mieszkańcy Jezioran są przeciwko betonozie! 

15:48, 13.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

27 sierpnia br. na kanale TV Relax wyemitowany został kolejny odcinek programu "Spółdzielnia A-Z". Przedstawiony został wywiad z członkiem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie Karoliną Posadzy. Poruszono temat m.in. planowanych inwestycji. Udzielająca wywiadu poinformowała o głównych celach, wśród których znalazły się inwestycje z zakresu budowy parkingów i przebudowy dróg, które mają za zadanie poprawić komfort życia mieszkańców. Spółdzielnia we współpracy z Gminą Śrem planuje przebudowę terenu przed jedną nieruchomością na osiedlu Jeziorany w Śremie. 

Niniejszą inwestycją ma być zamiana pasma zieleni na drogę wewnątrzosiedlową pomiędzy budynkiem przy ul. Bora-Komorowskiego 6 a Przedszkolem nr 5. Mali Przyrodnicy. Jak poinformowała reprezentująca Spółdzielnię, nowa droga ma usprawnić komunikację w tym rejonie. Ponadto zbierano opinie w formie ankiety od mieszkańców i w większości inwestycja spotkała się z pozytywnym odzewem. Jedyną grupą, która negatywnie się wypowiedziała są mieszkańcy pierwszych klatek, pod których oknami bezpośrednio droga miałaby powstać. Inwestorem ma być Gmina Śrem.

Po ukazaniu się materiału wśród śremian, szczególnie zamieszkujących wspomnianą nieruchomość wystąpiło poruszenie. Obawiają się, że decyzje odnośnie przebudowy terenu już zapadły, a ich zdanie nie zostało wzięte pod uwagę. 

Jak poinformowali nas w liście do redakcji, kilka miesięcy temu została przeprowadzona ankieta, w której jednoznacznie wyrazili brak zgody na tę inwestycję. Jednym z argumentów przeciwko jest bezpieczeństwo dzieci. Powstanie odcinka drogi spowoduje zwiększenie natężenia ruchu samochodowego, który odbije się negatywnie na komforcie życia mieszkańców.

Od wielu tygodni śremianie próbują ustalić z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej, jak obecnie wygląda kwestia inwestycji. Nie dostali żadnej konkretnej informacji, a wręcz czują się zbywani zapewnieniami o rzekomym podliczaniu głosów ankiety.

Podczas konsultacji pomiędzy mieszkańcami wyciągnięto wnioski, że zdecydowana większość z nich jest przeciwko wybudowaniu drogi.

"40 lat nie ma tu drogi i teraz nagle komuś się coś urodziło. Nie wiadomo, o co chodzi i w jakim celu ma powstać. Nie ma nawet żadnych dokumentów przedstawionych do wglądu. Lepiej, gdyby Gmina wydała te pieniądze na remont mostu. Wszyscy wiemy, jak sytuacja tam wygląda" - zaopiniowała mieszkanka.

Poza kwestią bezpieczeństwa dzieci i brakiem zapotrzebowania na tę drogę ważne są też aspekty środowiskowe. Zamiast trawnika ma powstać droga, w związku z czym zmniejszy się ilość zieleni. Na dodatek przejeżdżające pod blokiem samochody zwiększą hałas i zanieczyszczą powietrze.

"Inne miasta rezygnują z betonu i tworzą zieleń, a u nas jest odwrotnie!"

Mieszkańcy na chwilę obecną widzą tylko jedno rozwiązanie, protest. Jak zapowiedzieli strajk ma odbyć się 25 września o godz. 11.00 przed blokiem przy ul. Bora-Komorowskiego 6 w Śremie.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Szczery do bóluSzczery do bólu

0 1

W sumie to ja się mieszkańcom pierwszych ośmiu klatek tego bloku nie dziwię. Betonoza i nic więcej. Będą mieć smród, spaliny i ruch samochodów. Nie wiem w którym ten blok został zbudowany, i nikomu przez te kilkadziesiąt lat ten pas zieleni nie przeszkadzał, aż do teraz, kiedy SM stwierdziła, że trzeba zbudować drogę, bo żeby połączyć ją z parkingiem, który w miejscu boiska do kosza zbudowała. Nwm komu to boisko przeszkadzało. A wystarczyło je zmodernizować. G...ó...w...n...o mnie to obchodzi, że parkingów brakuje. Ja mam proste rozwiązanie, przestać rejestrować samochody to parkingów nie będzie brakować. Co może każdy teren, nawet kosztem zieleni będzie zajmowany przez parking, lub drogi dojazdowe do niego co? Najlepszy przykład betonozy? Plac wolności w Kutnie. Przed remontem płyta placu była na swoim miejscu, po remoncie została podniesiona do góry i w tym miejscu zrobiono parking podziemny. No przecież to jest chore. Betonoza jest powszechnym zjawiskiem nie tylko w Śremie, bo w całym kraju. Co nie zmienia faktu, że działalność tej spółdzielni mnie w...kur...wia i to bardzo 22:30, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistaRealista

1 0

Witaj "Szczery do bólu"
powiedz mi gdzie są mieszkańcy podczas walnego które wybiera władze SM w Śremie ? przecież nie od dziś wiele inwestycji jest niemile odbieranych przez współwłaścicieli SM w Śremie - członków SM; wylgarnym językiem niczego nie załatwisz; statut, ustawa o spóldzielniach itp. dokumenty to regulujące i WPROWADŻ ZMIANY NA LEPSZE !!! 09:32, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%