Zamknij
REKLAMA

Śremska Sztafeta 20 Października już za tydzień! To ostatni czas na zgłoszenia!

11:59, 24.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku będzie to już 9. edycja Sztafety 20 Października w Śremie. Organizatorami są Runner's Power oraz Gmina Śrem, a patronat objął Burmistrz Śremu.

Sztafeta ma na celu uczczenie pamięci pomordowanych 20 października 1939 r. Synów Ziemi Śremskiej. Przy tej okazji uczestnicy pobiegną również charytatywnie dla Amelki.

Sztafeta 20 Października odbędzie się w niedzielę 3 października br. w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Dystans do przebiegnięcia wyniesie 4 x 2,5 km. Udział wziąć mogą 4-osobowe zespoły, bez ograniczeń wiekowych uczestników. Najlepsze drużyny w klasyfikacjach męska, damska i miksty otrzymają puchary.

Wpisowe wynosi minimum 100 zł. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na zbiórkę dla Amelki.

Amelka urodziła się w lipcu 2018 r. z wadą genetyczną, delecją w 14 chromosomie. Niesie to za sobą różne schorzenia takie jak artrogrypoza, skolioza kręgosłupa, obustronne zwichnięcie bioder, stopy płasko koślawe. Najgorsza jednak w tym wszystkim jest niewydolność oddechowa; w 3 tyg. życia przeszła zabieg tracheotomii i do dnia dzisiejszego towarzyszy jej respirator. Karmiona jest dożołądkowo (przez PEG). Amelka potrzebuje całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji i różnego sprzętu ortopedycznego. Mimo tylu dolegliwości widzimy u niej cudowne postępy i wielki uśmiech na twarzy, a to dodaje nam siły i nadziei. 

Zapisy przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 30 września br. godz. 18:00. Opłaty pobierane będą do 1 października godz. 24.00. Organizatorzy ustalili limit 120 sztafet.

Więcej o zapisach TUTAJ.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%