Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowy charakter sztafety 20 Października. Wielkie serce biegaczy

14:34, 03.10.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Sztafeta organizowana jest buczcić pamięć pomordowanych 20 października 1939 roku Synów ziemi śremskiej. Odbywa się pod patronatem burmistrza Śremu i finansowana z budżetu miasta Śrem. W tym roku wszyscy biegli dla Amelki

W tym roku odbyła się w niedzielę  3.10.2021 a dystans do przebiegnięcia to 4 x 2,5 km.

Udział wzięły: zespoły klubowe, zakładowe, koleżeńskie, podwórkowe i inne. Była to również możliwość pościgania się jak i rekreacyjnego pobiegania dla zdrowia a jednocześnie wsparcie dla chorej Amelce Ratajczak.

Amelka urodziła się w lipcu 2018 r. z wadą genetyczną, delecją w 14 chromosomie. Niesie to za sobą różne schorzenia takie jak, artrogrypoza, skolioza kręgosłupa, obustronne zwichnięcie bioder, stopy płasko koślawe. Najgorsza jednak w tym wszystkim jest niewydolność oddechowa; w 3 tyg. życia przeszła zabieg tracheotomii i do dnia dzisiejszego towarzyszy jej respirator. Karmiona jest dożołądkowo (przez PEG). Amelka potrzebuje całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji i różnego sprzętu ortopedycznego. Mimo tylu dolegliwości widzimy u niej cudowne postępy i wielki uśmiech na twarzy, a to dodaje nam siły i nadziei.
Więcej o pomocy dla Amelki znajdziecie tutaj: 
http://www.runnerspower.pl/Biegamy-dla

Tegoroczna edycja sztafety z powodu remontu stadionu odbyła się w całości w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

W sztafecie uczestniczyć mog
ły 4 osobowe zespoły w nieograniczonym wieku, a wpisowe to min. 100 zł - można więcej ponieważ cała wpłata będzie przekazana chorej Amelce.
Drużyna może składać się z 4 dowolnych zawodników ale nagrodzone pucharami będą trzy pierwsze drużyny, w klasyfikacjach (męska, damska i miksty(2+2), które najszybciej przebiegną trasę 
(liczy się czas brutto) oraz drużyna, która wpłaci największą kwotę pieniędzy jako opłatę startową. Drużyny (3+1) będą klasyfikowane tylko w kategorii open.

Ogółem biegło 101 drużyn i każdy został zwyciezcą!!!

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%