Zamknij
REKLAMA

Uczniowie klas I szkół podstawowych zostali pouczeni z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym

11:51, 11.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek uczniowie I klas szkół podstawowych powiatu śremskiego odbyli edukacyjne spotkanie pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach zajęć dzieci zostały pouczone z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a szczególnie zapoznano je z zagrożeniami wynikającymi ze samodzielnego poruszania się w drodze do i ze szkoły. 

Pierwsza grupa uczniów zebrała się o godz. 9.50 na terenie Targowiska Miejskiego w Śremie. Podinsp. Ewa Kasińska poprowadziła całe spotkanie i przedstawiła organizatorów, którymi byli: Komenda Powiatowa Policji w Śremie, Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, Rada Programu Bezpieczne Miasto w Śremie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu, Totem Sp. z o.o., Straż Miejska w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Zespół Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie. Jak zawsze wydarzeniu towarzyszył policyjny Pyrek i po raz pierwszy maskotka PSB Mrówki.

Policjanci i strażnicy miejscy zapoznali pierwszoklasistów z zasadami i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.

Następnie dzieci były świadkami niebezpiecznego zdarzenia, wtargnięcia na jezdnię pieszego. Spieszący się Pan Wojtek zignorował zabraniającą mu wejścia na przejście dla pieszych sygnalizację świetlną i wbiegł na ulicę prosto przed nieoznakowany radiowóz. Policjanci zareagowali, zatrzymali pieszego i wraz z dziećmi omówili nieodpowiedzialne zachowanie. 

Uczniowie wiedzieli, że nie wolno wchodzić na jezdnię na czerwonym świetle i domagali się ukarania Pana Wojtka przez policjantów mandatem. Wspólnie zademonstrowali, w jaki sposób należy przechodzić przez ulicę, kiedy ruchem kieruje policjant.

Najmłodsi rozpoznali znaki informujące o przejściu dla pieszych i przejeździe dla rowerzystów, drodze dla pieszych, zakazujące wjazdu rowerów, ruchu pieszych oraz ostrzegający o pieszych.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie porozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w trakcie pandemii Covid-19. Okazuje się, że uczniowie doskonale wiedzą, że po wejściu do szkoły powinno się założyć maseczkę i zdezynfekować ręce, a sale należy regularnie wietrzyć. 

Pod koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym zawsze będą widoczne dla kierujących, lizaki i inne gadżety. Na rozgrzanie się w ten zimny poranek policyjny Pyrek zachęcił do radosnego tańca.

11 października uświadomieni zostali uczniowie śremskich podstawówek: SP 1, SP 2, SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, SP 6, Szkoły Katolickiej im. św. Jana Pawła II, SP 4 oraz SP 5. Dzień później spotkają się uczniowie szkół podstawowych z miejscowości: Zbrudzewo, Dąbrowa, Pysząca, Nochowo, Krzyżanowo, Bodzyniewo.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%