Zamknij
REKLAMA

Więcej za odbiór odpadów płacić będą mieszkańcy Brodnicy, Dolska i 15 innych gmin

12:11, 13.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Związek Międzygminny "Centrum Zagospodarowania Odpadów - SELEKT" z siedzibą w Czempiniu poinformował o nowych stawkach za odbiór i gospodarowanie odpadami, które zobowiązywać będą wszystkich 17 członków związku.

Są to gminy: Dolsk, Brodnica. Czempiń, Dopiewo, Granowo, Grodzisk Wlkp., Kamieniec, Kaźmierz, Komorniki, Puszczykowo, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew, Wielichowo, Zbąszyń, Kościan oraz Miasto Kościan.

Podjęto decyzję o dostosowaniu opłaty od mieszkańca do rzeczywistych kosztów systemu. Powodem zmiany wysokości stawek opłat jest znaczący i obserwowany każdego roku wzrost ilości odpadów odbieranych od mieszkańców.

W związku z powyższym mieszkańców wymienionych terytoriów zaczną obowiązywać nowe stawki. Od 1 listopada br. stawka dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowach jednorodzinnej i wielorodzinnej będzie wynosić 35 zł za osobę. Dotychczas było to 27 zł. 

Natomiast od 1 stycznia 2022 r. odnośnie domków letniskowych i nieruchomości rekreacyjno-wypoczynkowych, opłata wynosić będzie 191 zł rocznie za każdy domek lub inną nieruchomość. Będzie to podwyżka ze 169 zł. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrystynaKrystyna

2 0

Dlaczego tak drogo? Śrem ma dużo taniej! 18:40, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%