Zamknij
REKLAMA

Wystartował Bazarek dla Dorotki - śremianki o wielkim sercu, która przeszła poważną operację

14:24, 19.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Dorota Kujawa to mieszkanka Śremu znana z wielkiej empatii i wcale nie mniejszego serca. Kobieta dotychczas aktywnie zachęcała innych do dobroczynności i sama brała udział w akcjach charytatywnych. Jest częścią grupy "Teresa i przyjaciele". Niestety śremiankę spotkała osobista tragedia i teraz sama jest w potrzebie. 

9 października Pani Dorota źle się poczuła. Wezwana karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała pacjentkę do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszła poważną operację. Okazało się, że śremianka doznała krwotoku podpajęczynówkowego. Przeżyła operację, jednak utrzymywana była w śpiączce farmakologicznej.

16 października Teresa Jagiełło poinformowała, że Pani Dorota wybudziła się, słyszy i reaguje na polecenia lekarzy - Skoro słyszy to już wie, że walczymy tu dla Niej, bo taki przekaz do Niej poszedł.

W celu zebrania środków na zapewnienie odpowiedniej rehabilitacji oraz opieki utworzono specjalną zbiórkę: zrzutka.pl/z/dorotakujawa. W ciągu niecałego tygodnia, dzięki 129 darczyńcom udało się zebrać w sumie 4 786 zł. Cel to 30 000 zł. 

Powstał również specjalny facebookowy bazarek: facebook.com/groups/557555225007281.

"Obecnie pomagamy naszej Dorotce, która od samego początku jest z nami. Niestety teraz to Ona potrzebuje naszej pomocy i wierzymy, że wspólnymi siłami podołamy temu wyzwaniu" - wyjaśniono na grupie.

Tradycyjnie w formie licytacji wystawiane są różne artykuły jak np. kwiaty, książki, biżuteria, akcesoria dziecięce, rękodzieła itp. Cały dochód z licytacji przeznaczany jest na wskazany cel charytatywny. Aktualnie grupa liczy ponad 5,5 tys. członków, którzy chętnie wspierają zbiórkę.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%