Zamknij
REKLAMA

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

17:52, 10.11.2021 | .
Skomentuj

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

Paczkomaty InPost to innowacyjny system skrytek pocztowych rozmieszczonych na terenie całej Polski. Każde urządzenie jest czynne całodobowo przez 7 dni w tygodniu, co umożliwia użytkownikom nadawanie i odbieranie paczek w dowolnym momencie. Paczkomaty są znacznie bardziej ekologiczną alternatywą dla zwykłych dostaw na adres i charakteryzują się imponującą wydajnością.

Automaty paczkowe sprawdzają się doskonale w dobie szybkiego rozwoju branży e-commerce. Konsumenci coraz częściej decydują się na zakupy przez Internet, dlatego komfort dostaw jest niezwykle istotny. Aplikacja InPost Mobile umożliwia sprawną obsługę Paczkomatów, a także śledzenie czy przekierowywanie przesyłek.

Śrem – Paczkomat w Twoim mieście

Śrem jest miastem położonym w województwie wielkopolskim. Zamieszkuje go około 30 tysięcy osób, co wiąże się ze sporym zapotrzebowaniem na usługi kurierskie. Dlatego na terenie miejscowości znajdują się Paczkomaty i PaczkoPunkty InPost.

Paczkomaty Śrem to 15 urządzeń, których rozmieszczenie zostało starannie zaplanowane. Urządzenia można znaleźć przy popularnych sklepach, myjni samochodowej czy przy placu zabaw. Dzięki temu mieszkańcy mogą nadawać i odbierać paczki przy okazji zakupów czy relaksu z rodziną. W mieście działają też 4 PaczkoPunkty.

Śrem – odbiór paczki zdalnie dzięki InPost Mobile

Aplikacja InPost Mobile umożliwia zdalny odbiór paczki z Paczkomatu. Gdy kurier umieści Twoją przesyłkę w skrytce, aplikacja natychmiast Cię o tym powiadomi. Od tego momentu masz 48 godzin na to, by wyjąć paczkę z urządzenia. Udaj się do właściwego Paczkomatu i na ekranie smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Drzwiczki, za którymi znajduje się Twoja przesyłka, od razu się uchylą. Pamiętaj, by na koniec dokładnie je zamknąć.

Istnieje możliwość odbioru przesyłek także w inny sposób – za pomocą kodu QR lub kodu odbioru. Znajdziesz je w aplikacji oraz na e-mailu. Udaj się do Paczkomatu i wpisz na ekranie urządzenia swój numer telefonu i 6-cyfrowy kod odbioru, a drzwiczki urządzenia natychmiast się otworzą. To samo stanie się, gdy zeskanujesz kod QR.

Śrem – nadanie paczki z etykietą i bez

Paczkomaty to nie tylko odbiór przesyłek, ale też łatwe i szybkie nadania do dowolnego miejsca w Polsce. Aplikacja InPost Mobile pozwala na wysyłkę paczki bez konieczności drukowania etykiety ani nawet zapisywania adresu odbiorcy na przesyłce. Wystarczy włączyć aplikację, kliknąć strzałkę („Nadaj”), uzupełnić formularz wysyłkowy i opłacić nadanie, a na ekranie smartfona pojawi się kod wysyłkowy i kod QR. Pozostaje wtedy udać się do Paczkomatu i na jego ekranie wpisać kod nadania lub zeskanować kod QR, aby otworzyć skrytkę i włożyć do niej przesyłkę.

Jeśli nie masz aplikacji, wciąż możesz wysłać paczkę. Wejdź na stronę Szybkie Nadania, uzupełnij formularz i opłać usługę, a na Twój adres e-mail trafi unikatowa etykieta wysyłkowa. Wydrukuj ją, naklej na paczce i udaj się do Paczkomatu. Na miejscu zeskanuj kod kreskowy z dokumentu i włóż przesyłkę do skrytki. Pamiętaj, by zamknąć drzwiczki.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%