Zamknij
REKLAMA

30. Finał WOŚP. Sztaby w Śremie i okolicach szukają wolontariuszy!

10:58, 08.12.2021 | M.M.
Skomentuj / KRÓWKAmała
REKLAMA

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 roku! Tym razem będzie grane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finałom towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Podczas 29. Finału WOŚP na wsparcie polskiej medycyny zebrano ponad 1,5 mld zł, dzięki czemu udało się zakupić ponad 67 300 urządzeń.

W ramach 30. Finału planowane są zakupy tj.:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 
  • oftalmoskopy do badania dna oka  
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza 
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 
  • tomografia dna oka 
  • mikroskopy  
  • stoły operacyjne  

Jak wyjaśniono na stronie WOŚP, oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski.

W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

W powiecie śremskim zarejestrowane są 3 sztaby:

Sztab nr: 1609
Śremska Grupa Nieustannych Optymistów Krówka Mała
Szef sztabu: Grzegorz Pawlak

Sztab nr: 3167
Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk – DLK 2020
Szef sztabu: Tomasz Frąckowiak

Sztab nr: 4799
Centrum Kultury Książ Wlkp.
Szef sztabu: Mariola Kaźmierczak

W związku z tym rusza rejestracja wolontariuszy, którzy będą kwestować 30 stycznia.

Żeby zostać wolontariuszem, należy zalogować się lub utworzyć konto na portalu iwolontariusz.wosp.org.pl. W przypadku osoby niepełnoletniej konto powinni założyć rodzice. Następnie można zarejestrować się w wybranym sztabie. Rejestracja trwa do 31 grudnia!

Ważne jest, żeby po zarejestrowaniu konta zapisać się do sztabu. Zdarza się, że uczestnicy pomijają tę część i dowiadują się o niepowodzeniu dopiero przy próbie odebrania puszki. Dlatego w tym roku Krówka Mała będzie potwierdzać każdą rejestrację w sztabie nr 1609 telefonicznie w ciągu 3 dni. W przypadku braku telefonu wolontariusze proszeni są o kontakt na facebooku lub mailowo: [email protected]

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%