Zamknij
REKLAMA

Do trzech razy sztuka? Remont ul. Gostyńskiej pod znakiem zapytania

16:24, 14.01.2022 | M.M.
Skomentuj
REKLAMA

16 grudnia ub. r. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu opublikował kolejne ogłoszenie odnośnie zamówienia "Remont drogi wojewódzkiej nr 432 - ul. Gostyńska w m. Śrem". Dwa poprzednie przetargi nie zostały rozstrzygnięte. W obydwu przypadkach oferty wykonawców znacznie przewyższały budżet zamawiającego. 

Planem remontu objęte jest 538 m drogi wojewódzkiej nr 432 - ulicy Gostyńskiej na odcinku od krzyżówki ulic Staszica i Gostyńskiej do początku przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej w związku z budową zjazdu do McDonald’s.

Wykonane miałyby zostać m.in. nowe warstwy jezdni, remont zniszczonych krawędzi jezdni, remont nawierzchni zjazdów publicznych, remont odcinka rowu, utwardzenie powierzchni poboczy, wymiana krawężników i elementów kanalizacji deszczowej, nowa nawierzchnia chodników oraz nawierzchnia na terenie przystanku autobusowego

14 stycznia br. zakończyły się kolejne poszukiwania wykonawcy robót budowlanych. W ramach postępowania zostały złożone trzy oferty cenowe:

  • COLAS Polska sp. z o.o. z Palędzia - 1 848 942,51 zł
  • Firma Robót Drogowych Krzysztof Kukulski ze Środy Wlkp. - 1 826 343,85 zł
  • Eurovia Polska S. A. z Kobierzyc - 1 872 529,50 zł

Tymczasem WZDW zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 592 279,49 zł.

Oznacza to, że kolejny raz wykonawcy wycenili ul. Gostyńską na więcej niż jej zarządca. Pomimo dołożenia do budżetu na remont ok. 500 tys. zł, kwota ta nadal nie pokrywa się z kwotami podanymi przez oferujące się firmy. Gdyby WZDW zechciał wydać tyle za pierwszym razem (w lipcu ub. r.) to prawdopodobnie już dawno miałby wykonawcę. Wówczas najniższa z ofert opiewała na ponad 1,6 mln zł.

Zamawiający jeszcze nie ogłosił decyzji odnośnie ewentualnego wyboru jednej z ofert bądź unieważnienia postępowania.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%