Zamknij
REKLAMA

Śremska Policja na "Drzwiach Otwartych" w Hipolicie

12:30, 22.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Śremie, które przygotowane zostało w ramach „Drzwi otwartych” w Zespole Szkół Technicznych, cieszyło się dziś (21 stycznia) sporym zainteresowaniem. Policjanci wyjaśniali jak wygląda rekrutacja do służby w Policji, jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej, zapoznawali też młodzież i rodziców uczniów z tajnikami policyjnego rzemiosła. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy nas odwiedzili :) Było nam bardzo miło :)

21 stycznia br. śremscy policjanci wzięli udział w „Drzwiach Otwartych”, które odbyły się w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Przypomnijmy, że „Hipolit” to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym, gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę z Komendą Powiatową Policji w Śremie od 2013 roku promowany jest tam zawód policjanta. Oddziały klasy policyjnej powstały tam na podstawie innowacji pedagogicznej oraz porozumienia podpisanego z Komendą Powiatową Policji w Śremie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Szkoła objęta jest też patronatem KWP w Poznaniu.

Dziś, policjanci wyjaśniali uczniom i ich rodzicom jak wygląda rekrutacja do służby w Policji oraz jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej. Zapoznawali ich też z tajnikami policyjnego rzemiosła. Wszystkim zainteresowanym mundurowi wręczali materiały dotyczące naboru do służby, a przy okazji rozdawali także elementy odblaskowe, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dla osób odwiedzających szkołę odbył się też pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy policyjnej, z którymi zajęcia prowadzi szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak.

Przy tej okazji wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłosił rozpoczęcie rekrutacji do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku. Podobnie, jak w roku ubiegłym nabór obejmuje dwie procedury. Pierwsza z nich dotyczy rozpoczęcia rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego. Druga natomiast skierowana jest do kandydatów w charakterze członka personelu lotniczego posiadającego uprawnienia lotnicze w określonej specjalności, członka personelu medycznego w Oddziale Prewencji Policji oraz osób ubiegających się o przyjęcie przed upływem 3 lat od dnia zwolnienia ze służby, jeżeli podczas jej pełnienia uzyskały kwalifikacje zawodowe podstawowe.

Terminy przyjęć do służby będą następujące:

1. 7 marca 2022 r.,

2. 14 czerwca 2022 r.,

3. 2 sierpnia 2022 r.,

4. 19 września 2022 r.,

5. 29 grudnia 2022 r.

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.  47 77 343 25.

/ Ewa Kasińska /

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%