Zamknij
REKLAMA

ZSR w Grzybnie odebrał nowiutką Toyotę zakupioną specjalnie dla uczniów

13:43, 29.03.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu szkolnego Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Pojazd został zakupiony na przełomie 2020/2021 r. Sfinansowanie zakupu odbyło się dzięki otrzymanym środkom od starostwa powiatowego w Śremie.

W celu wyboru najkorzystniejszej oferty ogłoszony został przetarg. Pod uwagę były brane marki tj.: Toyota, Opel i Volkswagen. Przetarg wygrała Toyota Proace Verso Long 2.0 140 KM z 2021 r. Jej wartość to 114 tys. zł.

Nowy 9-osobowy pojazd służyć będzie głównie w przewozie młodzieży do wyznaczonych miejsc praktyk zawodowych, które w znacznej części odbywają się na zewnątrz, np. w Poznaniu.

Dotychczas Szkoła posiadała jeden przewożący uczniów samochód - ponad 20-letniego Forda, który aktualnie nie spełnia wymaganych norm dot. emisji spalin i podróż nim do części krajów nie byłaby możliwa.

Klasy w ZSR nie liczą wielu uczniów i z reguły są dwu zawodowe. Dzięki nowemu pojazdowi uczniowie nie będą już mieli najmniejszych problemów z dotarciem na zajęcia praktyczne.

Po oficjalnym odsłonięciu i przekazaniu samochodu poświęcił go ksiądz Tomasz Marciniak, będący jednocześnie katechetą w ZSR.

Nowa, elegancko oklejona Toyota jest już w pełnej gotowości i czeka na pierwszą dalszą podróż.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%