Zamknij
REKLAMA

Dla tego Klubu powstała nowa siedziba.

10:17, 13.01.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Wraz z końcem 2020 roku zakończyły się prace adaptacyjne polegające na utworzeniu miejsca przeznaczonego na działalność Klubu Seniora. Nowa siedziba mieszcząca się w budynku Przedszkola w Książu Wlkp. zajmuje łącznie 79,90 m, a w jej w skład wchodzą takie pomieszczenia jak: sala spotkań, pomieszczenie gospodarcze, toaleta i korytarz. W pierwszej kolejności prace wewnątrz rozpoczęły roboty rozbiórkowo- przygotowawcze (m.in. skucie posadzek, dostosowanie wysokości pomieszczeń), po czym przystąpiono do otynkowania i pomalowania ścian, położenia płytek gresowych na posadzce oraz wymiany drzwi. Przebudowa instalacji elektrycznych i sanitarnych pozwoliła na stworzenie aneksu kuchennego i toalety. Wśród zadań adaptacyjnych znalazły się także montaż klimatyzacji i zaopatrzenie w kurtynę powietrzną. Uzupełnieniem siedziby Klubu Seniora było wyposażenie w meble oraz urządzenia i elementy sportowo-rehabilitacyjne. Także wejście zostało przebudowane. Oprócz nowych schodów zamontowana została platforma dla osób niepełnosprawnych, dzięki której miejsce spełnia niezbędne wymogi dla potrzeb mieszkańców powyżej 60 roku życia.

Wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem opiewało na łączną kwotę 377 299,98 zł, z czego 124 935,00 zł pochodziło z budżetu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku Gmina Książ Wlkp. otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”  na adaptację pomieszczeń przeznaczonych na działalność Klubu Seniora.

Mamy nadzieję, że ksiąski Klub będzie miejscem, w którym osoby starsze, nie tylko będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje, zadbać o aktywność fizyczną, ale - co równie ważne - spotykać się ze swoimi rówieśnikami.

 

(http://ksiaz-wlkp.pl/info/774)

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA