Zamknij

Muzeum Śremskie z kulturalną ofertą na każdy tydzień marca!

12:45, 05.03.2021 M.M Aktualizacja: 13:00, 05.03.2021
Skomentuj

Jest okazja posmakować trochę kultury. Poniżej przedstawiamy harmonogram kulturalnych wydarzeń Muzeum Śremskiego. Wszystkie imprezy odbędą się w reżimie sanitarnym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 

Niedziela 7 marca 2021 r. godz. 16.00 – Muzeum Śremskie
Groty Lascaux – wernisaż

Maria Gostylla-Pachucka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Eugeniusza Gepperta w 1960 r. Jest artystką wszechstronną, uprawia malarstwo, zarówno akwarelowe, akrylowe jak i olejne, rysunek oraz tkactwo. Od 1972 do 1990 r. należała do wrocławskiej grupy tkackiej „10 x tak”. Od 1990 r. jest członkinią artystycznej grupy tkaczek francuskich „Fil en Main”.
Gobeliny Marii Gostylli-Pachuckiej urzekają swoją przejrzystością i pozorną prostotą, eksponując walory wykorzystywanego tworzywa. W pracach artystka łączy różne rodzaje splotów; gobelinowy, dywanowy, sumak, czasem pojawiają się elementy przypominające powrozy.
Artystka ma w swoim dorobku ponad 200 wystaw w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii. Jej twórczość tkacka liczy ponad 250 gobelinów.

Wstęp darmowy

 

Niedziela 7 marca 2021 r. godz. 18 – wydarzenie online
Maurycy Polaski Mój Przekaz DNA

"Mój Przekaz DNA" to autorski program satyryczny Maurycego Polaskiego.
Ponad godzina doskonałych skeczy, monologów i piosenek.

Bilety
https://www.ebilet.pl/widowiska/kabarety/maurycy-polaski/
https://www.kupbilecik.pl/.../Internet/Maurycy+Polaski/

 

Niedziela 14 marca 2021 r. godz. 19.00 – Sala Widowiskowa Muzeum Śremskiego
Główny Zawód Jazzu w Śremie

Główny Zawór Jazzu to sprawdzony już w Śremie, energiczny projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione są w swingowych aranżacjach, zabierając słuchacza w podróż po zadymionych klubach lat 30-tych, 40-tych i 50-tych. Odbiorcy serwowana jest nietuzinkowa mieszanka płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu.
Trzy wokalistki, sześcioro instrumentalistów, szeroki repertuar przebojów w brawurowych aranżacjach, kreacje rodem z pierwszej połowy zeszłego stulecia ściśle współgrające ze stylistyką utworów - to gwarancja znakomitego koncertu.

Bilety
https://www.bilety24.pl/koncert/glowny-zawor-jazzu-63833

 

Niedziela 21 marca 2021 r. godz. 16.00 – Sala Widowiskowa Muzeum Śremskiego
DOKA - Mów do mnie

Pod pseudonimem DOKA ukrywa się Dorota Józefiak - wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Od lat kojarzona z tzw. muzyką chrześcijańską. 15 lat temu, pod panieńskim nazwiskiem Mielcarek, razem ze swoim zespołem Habari Njema (co z języka swahili oznacza Dobra Nowina), nagrała płytę „Podróż”, którą można było usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych. Później Dorota wraz z mężem wyjechali do Irlandii, gdzie mieszkali 12 lat. Przez ten czas nie przestawała tworzyć, czego efektem jest obecna płyta.
Prawie cztery lata temu Doka wróciła do kraju i wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami nagrała materiał składający się z 15 autorskich kompozycji. Płyta „Mów do mnie” to zlepek historii bardzo różnych utworów, w których przeplata się niekiedy euforia, złość, pustka, zwątpienie, czy strach, ale zawsze jest to wołanie do tego, który jest ŹRÓDŁEM. Dlatego też muzyka znajdująca się na tej płycie również jest bardzo różnorodna, usłyszeć na niej będzie można klimaty irlandzkie, lekko bujającą bossa novę, ballady, po rock'a czy reggae, jak to przystało na Dokę.

Bilety
https://www.bilety24.pl/koncert/doka-mow-do-mnie-63896


Sobota 27 marca 2021 r. godz. 17.00 – Sala Widowiskowa Muzeum Śremskiego
Komedia Teatralna "Judy"

Spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego „Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. W roli głównej Hanna Śleszyńska.

Bilety
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/57253/%c5%9arem/Judy

 

Oprócz powyższych widowisk na wyróżnienie zasługuje "199. rocznica śmierci Józefa Wybickiego". Wspomnienie rocznicy śmierci gen. Józefa Rufina Wybickiego odbędzie się w środę 10 marca 2021 r. o godz. 12.00 przy Rotundzie w Manieczkach.
Odśpiewany zostanie Hymn Polski i złożone zostaną kwiaty przed pomnikiem.

 

Martyna Makałowska
 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%