Zamknij
REKLAMA

Śremianie nie chcą nosić maseczek, więc codziennie zgarniają mandaty

15:30, 30.03.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 27 lutego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa wyłącznie za pomocą maseczek. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone. W zdecydowanej większości mieszkańcy dostosowali się do tego uregulowania. Jednak nie wszyscy.

W Śremie policjanci codziennie sprawdzają, czy obywatele stosują się tego obowiązku. Takie kontrole odbywają się podczas codziennej służby patrolowej i obchodowej. Brak maseczki może kosztować nawet 500 zł! W praktyce wysokość mandatu wymierzana jest indywidualnie w każdym przypadku. Najczęściej jest to 20 zł lub 50 zł.

Od 1 stycznia do 29 marca tego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie nałożyli 183 mandaty karne na osoby, które nie zakrywały ust i nosa. Pouczyli 89 osób, a w przypadku 25 osób skierowane będą wnioski o ukaranie do sądu.

Tylko w okresie od 1 do 29 marca śremscy policjanci nałożyli 88 mandatów karnych za brak założonych maseczek. Pouczone zostały 34 osoby i w sprawach 13 osób kwestią ukarania zajmie się sąd.

Z reguły, niezakrywający ust i nosów śremianie nie bywają agresywni. Po prostu odmawiają przyjęcia mandatu karnego i grzecznie proszą o wyrok sądu.

[ZT]42989[/ZT]

 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TyleTyle

0 1

Kagańce nosić, a potem mieć może grzybice płuc? nie mam zamiaru. A zresztą kolejna grupa osób nie musi nosić, czyli osoby z chorobami kardiologicznymi 13:50, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%