Zamknij
REKLAMA

Gajowe interwencje ratują zwierzęta z rąk ich oprawców. Ty też możesz pomóc

10:05, 07.04.2021 | M.M
Skomentuj Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju
REKLAMA

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta...

W Fundacji Schronisko dla zwierząt w Gaju działa zespół interwencyjno-prewencyjny, który tworzą personel oraz wolontariusze. Do jego zadań należą m.in. kontrola przed i po adopcyjna oraz reagowanie na sytuacje, w których źle traktowane są zwierzęta. W wyniku stwierdzenia takich zdarzeń zespół wydaje zalecenia, a nawet działając w porozumieniu z policją oraz strażą miejską odbiera je właścicielom i wnosi o wszczęcie postępowania sądowego.

6 kwietnia zespół odebrał 4 psy, które już niedługo będą szukały nowych, kochających rodzin.
Jak relacjonuje Fundacja, kilka razy w miesiącu pracownicy niosą pomoc skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom, a rocznie ratują ponad setkę psów. 

Niestety cały czas ludzie przetrzymują zwierzęta w okropnych warunkach tj.: w uwięzi na krótkich łańcuchach, w ciasnych i brudnych kojcach, schorowane, bez wody i pożywienia.
Dzięki działaniom prewencyjnym i interwencji wielu instytucji i działaczy rośnie świadomość społeczeństwa, w wyniku czego ludzie poprawiają warunki życia swoich  podopiecznych lub odpowiednio reagują i zgłaszają ujawnione zaniedbania. 

Równie często zdarzają się przypadki porzucania zwierząt np. w lasach czy pobliskich miejscowościach. 
Schronisko w Gaju już kolejny raz zaobserwowało kobietę, która pod placówkę podrzuciła zaniedbane zwierzęta. Poprzednim razem był to pies, tym razem (3 kwietnia br.) dwa koty, które prawdopodobnie nigdy nie odwiedziły weterynarza. U zwierząt zdiagnozowano tasiemca. 

To nie wszystko, do czego ludzie są zdolni. Bardzo często słyszy się o bestialskim traktowaniu tj. bicie, wrzucanie do rzek szczeniąt, przywiązywanie do drzew niechcianych psów. Bez wątpienia takie zachowania zasługują na potępienie i odpowiednio wysoce surowe kary. Kodeks karny przewiduje dla takich oprawców karę pozbawienia wolności do lat 3, a w szczególnych przypadkach okrucieństwa nawet do 5 lat. 

Jeżeli widzisz, że ktoś znęca się nad zwierzętami- reaguj! Zgłoś sprawę Policji, Straży Miejskiej lub organizacji społecznej zajmującej się ochroną zwierząt. 

Wesprzyj Fundację Schronisko dla zwierząt w Gaju poprzez datek w poniższych zbiórkach
>> Gajowe interwencje <<
>> Na leczenie gajowych ogonków <<

Przekaż 1 % swojego podatku zwierzakom
FUNDACJA SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W GAJU
KRS: 0000603486

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%