Zamknij
REKLAMA

Współpraca Śremu i Akademii Kaliskiej. W naszym mieście powstaną studia pielęgniarskie

10:51, 08.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Dnia 7 kwietnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Śremie odbyło się podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Powiatem Śremskim a Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu w sprawie utworzenia studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Powiat Śremski reprezentował Starosta Śremski Zenon Jahns, natomiast z ramienia Akademii list podpisali Rektor prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. med. Jacek Piątek. W spotkaniu brał również udział Kanclerz Akademii Kaliskiej Grzegorz Szymański oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Wioleta Jastrząbek.

Zadeklarowana w liście współpraca zakłada utworzenie przez Akademię Kaliską 7- semestralnych dziennych studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Bezpłatne zajęcia dydaktyczne będą się odbywały w Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie w trybie okołoweekendowym (piątek, sobota, niedziela), aby umożliwić naukę zarówno osobom pracującym, jak i uczniom kończącym szkołę ponadpodstawową.

Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie. Szpital będzie również przedstawiał co roku ofertę pracy dla absolwentów kierunku pielęgniarstwa.

Osoby zainteresowane zapisami na ten kierunek już teraz mogą kontaktować się z Zespołem Szkół Technicznych w Śremie pod nr telefonu 504 199 196.

 

 

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%