Zamknij
REKLAMA

Książ Wlkp. z myślą o seniorach. Członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata otrzymali wyjątkowe pudełka

12:20, 21.07.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Z początkiem lipca Gmina Książ Wlkp. przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia”. To kolejna, skierowana do ksiąskich seniorów akcja, której celem jest edukowanie w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu leków z jednoczesnym zwróceniem uwagi na ich nienadużywanie.

Jak wykazują badania w Polsce mamy do czynienia z olbrzymim problemem społecznym związanym z przyjmowaniem zbyt wielu leków jednocześnie. Ta, tak zwana polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia wzajemnych interakcji i bardzo groźnych powikłań, a dotyczy ona blisko 33% polskich seniorów.

Podczas sobotniego Popołudnia na Rynku pudełka ułatwiające samodzielne, systematyczne i odpowiedzialne zażywanie leków wraz z informacjami na ten temat, trafiły do uczestników wydarzenia - członków Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Praktyczny podarunek na lekarstwa z podziałkami, który przyda się seniorom zwłaszcza podczas różnego rodzaju wyjazdów, z pewnością pomoże im w bezpiecznym przyjmowaniu lekarstw.

Kampanię zorganizowało Stowarzyszenie MANKO, wydawca magazynu ogólnopolskiego Głos Seniora we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Leków bez Recepty (PASMI) pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

/ksiaz-wlkp.pl

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%