Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy wnioskują o wymianę starych płyt chodnikowych na jednej z głównych ulic w Śremie

13:12, 27.08.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

25 sierpnia br. w imieniu mieszkańców powiatu śremskiego radny Emil Majsner zwrócił się do Rady Powiatu o przeprowadzenie remontu chodników na jednej z głównych ulic w Śremie. 

Chodzi o odcinek drogi powiatowej nr 4153P na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do krzyżówki z ul. Kochanowskiego. 

Chodniki po obu stronach ulicy wykonane są z szarych betonowych płyt chodnikowych, które nie były wymieniane od lat. Znacząca ich część jest popękana i posiada ubytki, przez co powstało wiele nierówności i dziur w całym ciągu dla pieszych.

Na ul. Zamenhofa chodniki od okolic galerii do krzyżówki ze światłami zostały wymienione. Poprzednio również tworzyły je betonowe płyty, a teraz jest to estetyczny ciąg pieszo-rowerowy. Jednak odcinek w stronę starej części Śremu nadal jest w opłakanym stanie. 

W interpelacji radny zwrócił uwagę, że z chodników tych korzystają uczniowie pobliskiej podstawówki, pasażerowie dworca PKS i mieszkańcy Hajmatu. W celu poprawy estetyki i bezpieczeństwa wnioskuje o ich remont i wymianę na nowe. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%