Zamknij
REKLAMA

Udało się! Ławki przy ul. Grunwaldzkiej wreszcie zostały wymienione. Oto efekt rocznych starań

10:07, 08.09.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Przy chodniku ul. Grunwaldzkiej na poziomie Targowiska Miejskiego od lat usytuowane były dwie, systematycznie niszczejące ławki. Pomimo ich różnych stanów i rodzajów, łączyły je lokalizacja oraz jeden defekt -  siedziska usytuowane były bardzo nisko. Jak oficjalnie zmierzono, znajdowały się one 18 cm i 30 cm nad chodnikiem. Wymiary te sprawiały trudności w ich korzystaniu starszym osobom. Wielu śremian rytualnie krąży w tej okolicy w dni targowe, zwłaszcza osoby starsze wybierają się na zakupy, do apteki itp.

W całym ciągu ul. Grunwaldzkiej od Ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Zamenhofa i 1 Maja zamontowane są tylko dwie wspomniane ławki. Podobna sytuacja jest po drugiej stronie ulicy. Na ścieżce w okolicach przystanku autobusowego jest tylko jedna, zniszczona ławka. 

Mieszkańcy skarżyli się na tę niedogodność. Problem dostrzegła Radna Powiatu Elżbieta Michalska i w lipcu 2020 r. w imieniu mieszkańców wystosowała pismo, w którym zwróciła się z prośbą do władz Śremu o podwyższenie umocowania dwóch ławek przy ul. Grunwaldzkiej. Ławki wówczas stały na trawniku i nieustannie zapadały się w ziemię. Zaproponowano przeniesienie ławek na chodnik lub wykonanie „podmurówki”.

W odpowiedzi na interpelacje wyjaśniono, że ciąg drogi wojewódzkiej nr 432 zarządzany jest przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i w związku z tym czynności tj. np. utrzymanie czystości, stan i ilość ławki spoczywa na zarządcy.

Działając dalej w temacie radna zwróciła się do WZDW w Poznaniu, który wskazał, że nie posiada i nie montuje przy drogach wojewódzkich ławek. Zalecono kontakt w tej sprawie z Urzędem Miejskim w Śremie.

W kwietniu br. śremianie wrócili do sprawy. Zawnioskowali tylko o podwyższenie siedzisk ławek. Zbliżało się lato, a więc w okolicach targu znów robił się duży ruch, a odpowiedniego miejsca wytchnienia nadal brak.

Tak minął przeszło rok. W końcu Urząd Miejski w Śremie podjął decyzję o wymianie urządzeń. Na przełomie sierpnia i września br. stare ławki zniknęły, a już 3 września na ich miejscu stanęły nowe, eleganckie z podmurówką. Koszt jednej ławki to 616 zł.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Potrzebne jak umarłemu kadzidło. Dwie ławki nieopodal targowiska, a gdzie reszta grunwaldzkiej. Wiadome że droga jest wojewódzka a ścieżka miejska. Miasto tylko odbija piłeczkę. szkoda że nikt nie pisze o braku ławek w ciągu Kilińskiego aż do miasta. Jak mowa o ławkach to proszę mi powiedzieć gdzie kosze w mieście? 06:25, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%