Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy wsi wnioskują o poprawę bezpieczeństwa i ustanowienie strefy zamieszkania

13:13, 08.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 5 października br. radna Rady Miejskiej Żaneta Koch wystosowała interpelację działając w imieniu mieszkańców ul. Orzechowej we wsi Psarskie. 

Mieszkańcy osiedli w okolicy skrzyżowania ul. Orzechowej i Kasztanowej proszą o zwiększenie bezpieczeństwa. W miejscu tym znajduje się plac zabaw i często uczęszczana droga. Rodzice są zaniepokojeni bezpieczeństwem najmłodszych. Z obydwu stron ogrodzonego placu zabaw przebiega droga, po której zdaniem mieszkańców samochody poruszają się z nadmierną prędkością. W celu poprawy bezpieczeństwa wnioskują o oznakowanie ulicy znakiem D-40 "Strefa zamieszkania".

"Odpowiednie oznakowanie dróg z pewnością przyczyni się do zwiększenia ich bezpieczeństwa" - argumentowano w piśmie.

Oprócz dzieci spędzających czas na placu zabaw, po drodze przemieszczają się piesi oraz rowerzyści.

Strefa zamieszkania charakteryzuje się m.in. brakiem przejść dla pieszych, mogą oni poruszać się po całym obszarze z pierwszeństwem przed pojazdami. W strefie tej obowiązuje również ograniczenie prędkości do 20 km/h oraz parkowanie tylko w miejscach do tego wyznaczonych. 

Sąsiedztwo ul. Orzechowej i Kasztanowej nieustannie rozwija się i wzbogaca o nowych mieszkańców. Osiedla rozbudowują się, a domów cały czas przybywa. Jest tam sporo niezagospodarowanych jeszcze terenów, na których z pewnością w przyszłości powstaną domy.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%