Zamknij
REKLAMA

III edycja Festiwalu Piosenki Polskiej „Śremska Nuta”. Jury wybrało najlepszych solistów!

12:49, 11.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

To już III edycja Festiwalu Piosenki Polskiej „Śremska Nuta”! W tym roku wydarzenie odbyło się 9 października br. w Kinoteatrze Słonko. Ze względu na sytuację epidemiczną ogłoszenie wyników odbywało się po każdej kategorii wiekowej, a festiwal transmitowany był ze strony facebook Śremskiego Ośrodka Kultury.

Celem konkursu "Śremska Nuta" jest m.in. popularyzacja polskiej piosenki XXI wieku wśród dzieci i młodzieży, promowanie  twórczości artystycznej, edukacja kulturalna, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wyszukiwanie młodych talentów i otoczenie ich opieką.

W przesłuchaniach wzięło udział 42 solistów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: 8 - 11 lat, 12 - 15 lat i 16 - 20 lat. Wykonywane utwory, zgodnie z zasadami, pochodziły z XXI wieku i były w całości po polsku.

Jury w składzie: Przewodniczący Bartek Wrona, Marzena Osiewicz i Anna Szmyt-Baranowska wyróżniło najlepszych uczestników.

Kategoria I

  1. miejsce: Maja Golańska – Zalasewo
  2. miejsce: Małgorzata Manthey – Bydgoszcz
  3. miejsce: Filip Robak – Wojkowice Kościelne

Kategoria II

  1. miejsce Hanna Pułkownik – Stęszew
  2. miejsce: Julia Rączka – Bielsko Biała
  3. miejsce: Anna Sobkowicz – Legnica

Kategoria III

  1. miejsce: Julia Mróz - Sady
  2. miejsce: Amelia Jankowiak – Śrem
  3. miejsce: Julia Gąska - Rokietnica

Nagrodę Gran Prix Festiwalu otrzymała Julia Fajdek z Kuźnicy Bobrowskiej, która zaśpiewała utwór Kayah pt. "Testosteron". Uczestniczka do domu wróciła z 32-calowym Smart TV firmy Samsung.

Wyróżnieni zostali: Julia Kmiecik, Szymon Tokarski, Natan Gryga, Marta Szczepaniak, Julia Walkowiak, Julia Szafarz, Anna Prałat, Jagoda Stępa, Kinga Fiebich.

Przygotowano również nagrody specjalne. Jedną z nich otrzymał najmłodszy uczestnik, 8-letnia Iga Szafrańska z Wągrowieca. Drugą dla wykonawcy z powiatu śremskiego za najciekawszą interpretację piosenki otrzymała Julia Stachowiak.

Oprócz statuetek przyznano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów wydarzenia. Kolejna Edycja Śremskiej Nuty już w 2022 r.!

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%