Zamknij
REKLAMA

Śremskie obchody Dnia Drzewa. Uczniowie i przedszkolaki zasadzili drzewa

09:50, 15.10.2021 | M.M
Skomentuj / UM Śrem
REKLAMA

​10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, w Polsce od 2002 roku. W ramach święta prowadzone są akcje sadzenia drzew oraz towarzyszące im programy edukacji ekologicznej.

W obchody Dnia Drzewa aktywnie włączyły się we współpracy z Urzędem Miejskim placówki oświatowe z terenu gminy Śrem.

Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w poniedziałek 11 października posadzili drzewa w Parku Śremskich Odlewników. Dzięki ofiarności Centrum Ogrodniczego „Lawenda” Mariusza Owsiannego oraz pomocy PUH Jarosław Bajor, klasy: Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb, VIIb i VIIe posadziły 8 pięknych drzew – grabów pospolitych. Uczniowie w praktyczny sposób uczyli się, jak można dbać o środowisko przyrodnicze i cieszyć się jego pięknem.

Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 „Mali Przyrodnicy” 12 października z pomocą opiekunów posadziły drzewko na terenie zieleni w sąsiedztwie skrzyżowania ulicy Staszica i T. Bora Komorowskiego. Była to okazja do przekazania dzieciom wiedzy dotyczącej roli, jaką odgrywają drzewa w przyrodzie i w życiu człowieka, zapoznania z ich gatunkami oraz nazwami, a także do aktywności plastycznych związanych tematyką drzewa. Każda grupa przygotowała też zielniki dendrologiczne. Wiśnię piłkowaną w odmianie "Kanzan" podarowało przedszkolakom Centrum Ogrodnicze Jacka Sójki.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%