Zamknij
REKLAMA

Na ul. Żurawiej w Śremie powstaną 3 bloki. Kiedy mieszkania będą gotowe?

14:01, 15.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

Inwestycja budowy 3 bloków mieszkalnych przy ul. Żurawiej z fazy planowania i zamykania źródeł finansowania wkroczyła w fazę realizacji. Pod koniec września Śremskie TBS Sp. z o.o. ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy trzeciego etapu budowy osiedla przy ul. Żurawiej w Śremie.

W tym etapie zostaną wybudowane trzy bloki 20-rodzinne z trzema do wyboru rodzajami mieszkań tj. dwupokojowe o pow. ok. 40 i 47 m2 oraz trzypokojowe o pow. ok. 51 m2. Budynki będą powtarzalne, a wyglądem skomponują się z istniejącymi już pięcioma blokami.

Zgodnie ze standardami wcześniejszych realizacji przyszli mieszkańcy otrzymają mieszkania oddane do użytku „pod klucz”, tzn. wyposażone w białą armaturę, kuchenkę elektryczną, płytki i panele podłogowe oraz kompletne instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i centralnego ogrzewania. Mieszkania będą podpięte do sieci "PEC".

Dodatkowo do każdego mieszkania przypisana jest piwnica, a przy budynkach zlokalizowane są parkingi. Ponadto istnieje również możliwość wynajęcia garażu, w każdym z budynków będzie się ich znajdować sześć. Każde z mieszkanie będzie posiadało też balkon.

Zgodnie z posiadanymi przez spółkę kosztorysami szacunkowy pierwotny koszt inwestycji to około 13,5 mln zł. Znaczącą rolę w całym montażu finansowym odegrała Gmina Śrem dzięki decyzji o dokapitalizowaniu Spółki kwotą 1 mln zł oraz aktywnym uczestniczeniu jako strona w pozyskaniu środków w kwocie 1,8 mln zł z Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) oraz z rządowego programu z Funduszu Dopłat w wysokości 5,4 mln PLN. Oprócz tych grantów źródłami finansowania będą również partycypacje przyszłych najemców i środki własne Spółki.

"Zdajemy sobie jednak sprawę, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy ceny uległy wzrostowi, dlatego też spółka założyła pewien margines na wzrost cen" - podkreślił Prezes Zarządu ŚTBS Wiesław Małaszniak.

Według harmonogramu realizacji przedsięwzięcia otwarcie ofert nastąpi 20 października br. Podpisanie umowy oraz przekazanie placu budowy planowane jest na przełomie listopada i grudnia. Wykonawca zgodnie z zapisami przetargu ma 22 miesiące na zakończenie inwestycji od przekazania placu budowy.

W nowych mieszkaniach będzie mogło zamieszkać 60 rodzin z terenu miasta i gminy Śrem.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%