Zamknij
REKLAMA

Nowa część Cmentarza jest już poświęcona i gotowa. Zobacz lokalizację

09:37, 18.10.2021 | M.M
Skomentuj
REKLAMA

15 października została oficjalnie oddana do użytku nowa część Cmentarza Komunalnego w Śremie.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. burmistrz Śremu Adam Lewandowski, przedstawiciele PGK Sp. z o.o. i firm wykonawców oraz  proboszczowie śremskich parafii ks. Andrzej Zieliński, ks. Ryszard Adamczak i ks. Marian Brucki, który dokonał symbolicznego poświęcenia.

Na nowym cmentarzu zmarli będą chowani w grobach naziemnych i murowanych oraz w nowoczesnym kolumbarium. Faktem jest, że na każdym cmentarzu zmarłych przybywa, w efekcie czego miejsca się z czasem kończą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniu, jakim jest kolumbarium zaoszczędzone zostaną tradycyjne miejsca, a kolumbarium pomieści 288 urn.

Przewidziano łącznie ok. 3300 miejsc pochówku w formie grobów ziemnych, grobów murowanych, grobów urnowych oraz urn w kolumbarium.

Koncepcja programowo-przestrzenna rozbudowy Cmentarza Komunalnego w Śremie opracowana została przez firmę projektową „DRAKAN”. Projekt rozbudowy obiektu został opracowany przez firmę Nadzory, Kierowanie Budowami, Wykonawstwo Wod-Kan Stanisław Domalski z siedzibą w Śremie. Prace budowlane zrealizowała firma z Mechlina Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny.

Wykonane zostały m.in. ogrodzenie terenu, pochylnia, schody, częściowe wykonanie muru oporowego i kolumbariów, ciągi pieszo-dojazdowe i piesze, sieć kanalizacji deszczowej, montaż oświetlenia oraz kanalizacja teletechniczna.

Aktualnie zostało oddanych do użytkowania:

871 miejsca pod groby ziemne:

  • pojedyncze (na pochówek dwóch trumien umieszczonych na dwóch poziomach jedna nad drugą) – 791
  • podwójne (na pochówek czterech trumien umieszczonych na dwóch poziomach po dwie trumny w pionie jedna nad drugą) – 80

groby murowane:

  • nisze w kolumbariach – 72 (nisza przeznaczona jest na maksymalnie 4 urny), co daje wynik 288 miejsc na urny  w kolumbariach
  • 40 grobów murowanych pojedynczych (na pochówek dwóch trumien umieszczonych na dwóch poziomach jedna nad drugą)
  • 6 grobów murowanych podwójnych (na pochówek czterech trumien umieszczonych na dwóch poziomach po dwie trumny w pionie jedna nad drugą)
(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%