Zamknij
REKLAMA

CZADowy Ekonom i SP 4 wspierają w nauce dzieci w Sierra Leone!

13:21, 12.01.2022 | M.M.
Skomentuj
REKLAMA

Yorghas Foundation to polska organizacja non-profit, która niesie pomoc humanitarną i rozwojową na świecie. 

Misją fundacji jest niesienie pomocy potrzebującym, a zwłaszcza kobietom ciężarnym, rodzącym i ich dzieciom, osobom bezbronnym, chorym i niepełnosprawnym, a także ofiarom kryzysu humanitarnego, ubóstwa i wykluczenia społecznego. Członkowie prowadzą działania związane z upowszechnianiem i ochroną wolności, praw człowieka, szerzeniem tolerancji rasowej, etnicznej i religijnej, przeciwdziałaniem rasizmowi i wszelkim przejawom dyskryminacji oraz wykluczenia społecznego.

Jedną z aktualnie przeprowadzanych akcji jest pomoc dzieciom w Sierra Leone pn. "Ołówki dla Afryki".

W tym zachodnioafrykańskim państwie nie wszystkie dzieci mają możliwość uczenia się. Szczęściarze, którzy mogą brać udział w zajęciach, chodzą do szkoły bez butów i przyborów szkolnych. W przypadku młodych mieszkańców Sierra Leone edukacja jest jedyną szansą na przełamanie kręgu biedy. Niestety bez wsparcia innych ludzi, prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z ubóstwa.

Yorghas Foundation wraz z partnerami zebrała od setek darczyńców kilogramy ubrań, przyborów i mebli szkolnych, które zostaną przekazane na potrzeby dzieci w Sierra Leone.

W akcję "Ołówki dla Afryki" zaangażował się CZADowy Ekonom, który znany jest z humanitarnej pomocy dzieciom w Afryce.

W środę 12 stycznia Wojciech Szolek wraz z uczniami klasy 3i Zespołu Szkół Ekonomicznych wysłali kontener ze Śremu. Przesyłka zawierała 100 krzeseł i 120 stołów podarowanych przez Szkołę Podstawową nr 4 dzięki życzliwości dyrektor Arlety Krysztofiak. To właśnie ze śremskiej podstawówki przed południem wyjechał transport z meblami, który zostanie doładowany przyborami szkolnymi w Ostrzeszowie Wielkopolskim, a następnie dotrze do portu w Gdańsku, popłynie promem i ostatecznie dotrze do wiosek w Sierra Leone. 

CZADowy Ekonom zastanawiał się, skąd może pozyskać przedmioty niezbędne do nauki dla ubogich dzieci.

- Jest wiele krajów, a w nich wiosek, które są zupełnie oderwane od świata. Dzieciom brakuje niemal wszystkiego. Często pomaganie im okazuje się studnią bez dnia. Jednak za każdym razem takie działania uszczęśliwiają, chociaż część potrzebujących i dają im szansę na lepszą przyszłość - wyjaśnił Wojciech Szolek.

Okazało się, że zbędne meble posiada SP 4 w Śremie, a społeczność szkolna z wielką chęcią przekaże je potrzebującym. Wiemy już, że w najbliższym czasie Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich podaruje dzieciom 20 tablic szkolnych. 

"Uczniowie wykazali się wielkim sercem, zaangażowaniem i empatią wobec swoich rówieśników w Sierra Leone" - podsumowała akcję Yorghas Foundation.

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Smutna prawdaSmutna prawda

0 0

Tak jest na świecie. Jedni żyją ponad stan, bogacą się kosztem innych np. Gates, bezos i Musk, a drudzy nie mają nawet butów i chodzą boso, piją zanieczyszczoną wodę, że już o głodzie nie wspomnę. 🇧🇮🇨🇩🇨🇫🇨🇬🇰🇪🇰🇵🇱🇧🇱🇷🇲🇿🇵🇭🇷🇼🇹🇿🇺🇬. Każdy z tych krajów zmaga się z w/w problemami. Również Sudan Południowy. Im kto więcej ma, tym więcej chce. Tak było, jest i będzie. 12:57, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%