W poniedziałkowy poranek, 18 sierpnia 2025 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie oraz z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim przeprowadzili kolejne działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.
Mundurowi pełnili służbę na dwóch punktach kontrolnych w Śremie oraz w miejscowości Mchy. Efekt? Trzech kierowców straciło prawo jazdy – wszyscy byli „na podwójnym gazie”.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Śremie, pierwszy przypadek miał miejsce o godzinie 6:00 na ul. Paderewskiego w Śremie. Zatrzymany został 26-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który kierował samochodem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kilkanaście minut później, w tym samym miejscu, funkcjonariusze skontrolowali 41-latka z powiatu śremskiego. Mężczyzna prowadził auto również po spożyciu alkoholu. Trzeci kierujący wpadł o 6:41 na ulicy Kilińskiego. Był to 54-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, który także prowadził samochód, będąc w stanie nietrzeźwości.
Policjanci zatrzymali wszystkim kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.
Mundurowi ponownie apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność:
Po raz kolejny przypominamy o tym, że kiedy kierujący jest po spożyciu alkoholu, to upośledzone są jego zmysły i może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!
– apelują policjanci ze Śremu.
[ZT]82490[/ZT]
[ZT]82455[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz