Zamknij
REKLAMA

Tragedia na drodze. Śmierć poniósł 23-letni mężczyzna

15:32, 16.08.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Do tragicznego w swych skutkach wypadku doszło 13 sierpnia br. na trasie Czacz – Przysieka Polska (gmina Śmigiel). W wyniku uderzenia samochodu osobowego w drzewo śmierć poniósł 23-letni mężczyzna.

Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godz. 6.09. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z KP PSP w Kościanie, OSP Czacz, OSP Stare Bojanowo i OSP Śmigiel. Po przybyciu zabezpieczono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. Samochód osobowy uderzył przodem w drzewo, okręcił się i tyłem uderzył w kolejne drzewo.

Pojazdem podróżowała jedna osoba - kierowca, który nieprzytomny pozostawał w pojeździe. Strażacy nie stwierdzając oddechu ani tętna natychmiast ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz samochodu i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora.

W międzyczasie na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przywróciły funkcji życiowych i stwierdzony został zgon kierowcy. Przybyły na miejsce Prokurator oraz Policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe.Po ich zakończeniu strażacy wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Wyruszając w trasę pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Zmęczenie, pośpiech, nieostrożność… nie są dobrym sprzymierzeńcem w podróży.

 

Opracowanie: mł. asp. Dawid Kryś - KP PSP w KościanieZdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

[ALERT]1629120610264[/ALERT]

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%