Zamknij

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt?

. + 14:44, 28.07.2022 Aktualizacja: 14:44, 28.07.2022
Skomentuj

Wielu tych problemów można jednak stosunkowo łatwo uniknąć. Wystarczy przed rozpoczęciem poszukiwań kredytu dowiedzieć się, jakie czynniki składają się na ogólny koszt poniesiony przez nas w związku z uzyskaniem finansowania oraz jak banki oceniają naszą zdolność do jego spłaty. Najważniejsze związane z tym zagadnienia omawiamy w naszym nowym artykule. Zapoznaj się z kolejnymi akapitami i dowiedz, jak wybrać najlepszy kredyt oraz ocenić, czy masz szansę na uzyskanie finansowania na korzystnych warunkach.  

Kto może dostać kredyt? Jak ocenić zdolność kredytową i co się na nią składa?

Do wydania decyzji kredytowej bank potrzebuje wiarygodnych, szczegółowych informacji na temat twojej zdolności kredytowej. To, w jaki sposób ją oceni, zależy od różnych czynników, a poszczególne elementy algorytmu zwykle nie są dostępne do publicznej wiadomości i różnią się w zależności od danego banku. Niezależnie od tego wiadomo jednak, co przede wszystkim jest brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej - chodzi przede wszystkim o:

 

  • wysokość dochodów - zwykle musi być co najmniej trzykrotnie większa od raty dla kredyty o określonych parametrach;
  • źródło dochodów - powinny one być łatwe do udokumentowania oraz pewne przez cały okres kredytowania. Dlatego premiowane są umowy o pracę na czas nieokreślony;
  • historia kredytowa - jeśli w przeszłości notowaliśmy opóźnienia w spłacie kredytów lub mamy na koncie niespłacone zobowiązania, bank prawdopodobnie wyda decyzję odmowną. 

 

Całkowita kwota kredytu - od czego zależy? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty kredytów?

Na rynku dostępne są najróżniejsze kredyty gotówkowe, a jedną z najważniejszych różnic jest sposób obliczania wysokości poszczególnych rat. Pod tym względem wyróżniamy kredyty z oprocentowaniem stałym oraz zmiennym. Te pierwsze może wydawać się nieco droższe, ale jest opcją dużo bezpieczniejsze. Dzięki czemu, że składa się z miesięcznych raty równych przez cały okres spłaty, chroni kredytobiorcę przed podwyżkami stóp procentowych - a te mogą przyczynić się do znacznego osłabienia domowego budżetu. 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - co mówi o kredycie konsumenckim?

O tym, jaki będzie całkowity koszt kredytu, najwięcej powie nam wskaźnik RRSO - roczna rzeczywista stopa oprocentowania kredytu. W dużym skrócie, określa ona stosunek wszystkich kosztów finansowania do pożyczonej kwoty i jest obliczana w ujęciu 12-miesięcznym. Tego, jak kształtuje się RRSO w przypadku kredytów oferowanych przez poszczególne banki można dowiedzieć się na https://kredytowo.org/kredyt-300-tys-zl/.

 

Kredyt gotówkowy - jak ocenić i porównać wysokość kredytowanych kosztów finansowania?

Bez względu na to, czy wybieramy kredyt gotówkowy online czy też decydujemy się na załatwienie formalności w placówce, na koszt kredytu składać się będą różne opłaty. Najważniejsze wśród nich są:

  • prowizje - za udzielenie kredytu oraz wcześniejszą spłatę;
  • oprocentowanie;
  • ubezpieczenie - wymagane w wielu bankach. 

Analiza poszczególnych kosztów dla wybranej przez nas kwoty oraz okresu kredytowania pozwala najdokładniej ocenić atrakcyjność danej oferty. Sporo czasu można zaoszczędzić, korzystając z internetowych porównywarek takich jak ta dostępna pod adresem kredytowo.org

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%