Zamknij

Psychologia sezonowa: jak zadbać o zdrowie psychiczne podczas krótkich, zimowych d

11:05, 17.10.2023 . Aktualizacja: 11:06, 17.10.2023
Skomentuj

Śpij więcej

W sezonie jesienno-zimowym cała natura przygotowuje się do odpoczynku. W zasadzie chciałoby się zrobić tak samo i zapaść w sen zimowy, by na wiosnę obudzić się z chęcią do życia. To akurat nie jest możliwe, ale zwiększenie ilości snu już tak. Z pewnością jesteś bardzo zapracowanym człowiekiem, który nie ma czasu na dłuższy sen. Warto jednak postarać się lepiej zaplanować swoje wieczory i ranki oraz spróbować znaleźć 10 minut w ciągu dnia na regeneracyjną drzemkę. Zamiast przeglądać telefon, kładź się wcześniej do spania. Stosuj techniki relaksacyjne, które pomogą Ci wyciszyć umysł i ciało. Pamiętaj jednak, że tylko regularność tych działań przynosi efekty. Jedna przespana zdrowym snem noc… wiosny nie czyni.

Nie wykluczaj aktywności fizycznej

Wiele osób decyduje się na ćwiczenia fizyczne na wiosnę lub latem. Ciepła i słoneczna aura sprzyjają takim decyzjom, a nawet pomaga efektywnie je realizować. Jednak wraz z pierwszym chłodem motywacja do aktywności na świeżym powietrzu drastycznie spada. Chcąc zaszyć się pod ciepłą kołdrą, brakuje nam jakiejkolwiek ochoty na wygibasy na mrozie. Ważne jest jednak, aby zadbać o umiarkowaną aktywność fizyczną nawet w zimowe dni. To może być krótki, poranny spacer. Tyle wystarczy, aby przyzwyczaić się do surowej aury, a dzięki temu, potraktować ją jako naturalną część życia.

Szukaj światła

Światło ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Bez niego ciało i umysł tracą energię i zdrowie. Naturalnym jest więc, że w czasie jesieni i zimy brakuje nam odporności psychicznej i fizycznej. Leczenie światłem to metoda, która już od dłuższego czasu funkcjonuje w medycynie, a z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Oczywiście, możesz starać się znajdować naturalne źródła światła i w miarę możliwości korzystać z nich, ile się da. Jednak, jeśli się nie da, pomyśl o terapii światłem. Może ona mieć pozytywny wpływ na Twoją kondycję psychiczną i nastrój. Poszukaj porad i skonsultuj się ze specjalistami, odwiedzając stronę https://zdrowie.pzu.pl. Dobry lekarz pomoże Ci odnaleźć najlepszą metodę walki z pogarszającym się nastrojem.

Dbanie o zdrowie psychiczne jest bardzo ważne w każdym sezonie. Jednak jesień i zima to pory roku, które szczególnie dają się nam we znaki. Dbaj o swój sen, pamiętaj o aktywności fizycznej i poszukaj specjalistycznych metod radzenia sobie z problemem spadku nastroju zimą, aby te kilka miesięcy było dla Ciebie przyjemnością, a nie źródłem smutku i letargu.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%