Na nadmierne łamanie i wypadanie włosów wpływa wiele czynników. Czasem są to błędy pielęgnacyjne. W czasie mycia nie możesz ich nadmiernie pocierać, podobnie przy wycieraniu musisz delikatnie odsączyć je z nadmiaru wody. Szarpanie włosów przy czesaniu, to kolejny czynnik, na który musisz zwrócić uwagę. Odpowiednia szczotka, która dobrze rozczesuje kołtuny czy grzebień z nieco większym rozstawem zębów to dobry wybór. Pamiętaj, by rozczesać włosy przed myciem. Nie należy też zapominać o stosowaniu odpowiednich odżywek i masek. Sam szampon nie wygładzi odpowiednio włosów, dlatego najlepiej przy myciu korzystać z metody OMO. Można sięgnąć po odżywkę, maskę, ale i spray termoochronny do włosów oraz kąpiel wzmacniającą. Dobrze sprawdzają się takie preparaty na porost włosów, które hamują ich wypadanie oraz powodują wzmocnienie i odżywienie od cebulek aż po końce. Mogą to być produkty z komórkami macierzystymi pochodzenia roślinnego oraz choćby korzeniem imbiru. Na początku w ramach pielęgnacji stosuje się odżywkę na długości włosów. Na skórę głowy oraz włosy u nasady stosuje się szampon wzmacniający i należy wykonać delikatny masaż skóry głowy. Potem można spłukać oba kosmetyki, a na koniec na długość włosów nałożyć maskę na kilkanaście minut i ponownie spłukać. Po odsączeniu wilgoci można włosy wysuszyć chłodniejszym nawiewem albo pozwolić im wyschnąć naturalnie. Należy unikać gorącego nawiewu suszarki, gdyż osłabia włosy.
Włosy mają swój cykl życia, który trwa przeważnie kilka lat. Niemniej jednak może być on znacząco skrócony z powodu nadmiernego stresu. Działanie hormonu stresu powoduje większą aktywność dihydrotestosteronu odpowiedzialnego za łamanie i wypadanie włosów. Dlatego należy ograniczyć sytuacje stresogenne. Warto co dzień znaleźć odrobinę balansu i czas na relaks. Może być to czytanie, ale i drzemka, w końcu sen najlepiej reguluje poziom hormonów. W sytuacji dużych zaburzeń konieczne może być też wyrównanie poziomu hormonów. Warto zatem zbadać ich poziom.
Na łamliwość i wypadanie włosów często wpływa nieprawidłowa dieta bogata w nasycone tłuszcze i proste cukry. Jakie składniki wzmacniają cebulki włosów? Warto wprowadzić do swojej diety więcej błonnika pokarmowego. Należy również zrezygnować ze słodkich czy słonych przekąsek i zamienić je na owoce będące źródłem cukrów złożonych, czyli banany czy też jabłka. Warto sięgnąć też po te produkty, które zawierają sporo witaminy C hamującej aktywność wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych także za degradację struktury włosa, łamliwość i rozdwajanie włosów. Warto sięgać po jajka, orzechy i zielone warzywa, gdyż zawarta w nich witamina E przyspiesza wzrost włosów i poprawia ich nawilżenie. Istotne znaczenie mają również kwasy Omega. Ważna jest też odpowiednia podaż aminokwasów. Warto sięgać zwłaszcza po ryby morskie, ale i chude mięso czy warzywa strączkowe. Należy ograniczyć spożycie kawy oraz wyeliminować z diety produkty fast food i garmażeryjne. Istotne znaczenie ma też prawidłowy poziom cynku, żelaza oraz miedzi w diecie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu portalsremski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz