materiały partnera
Gdy liczy się porządek w realizacji i pełna kontrola nad przebiegiem zlecenia, sama laweta nie wystarcza. Ambro Logistics łączy przewóz pojazdów, koordynację operacyjną i zaplecze magazynowe w jednym modelu obsługi. Dzięki temu prowadzimy usługi logistyczne dla biznesu i klientów prywatnych, organizujemy regularny transport aut z Niemiec oraz kompleksowy transport aut z zagranicy do Polski, z odbiorem door to door i bieżącym nadzorem nad realizacją.
Współpraca z partnerem logistycznym zaczyna się dziś od czegoś więcej niż samego przewozu. Liczy się sposób prowadzenia zlecenia, dostęp do informacji, zaplecze techniczne i możliwość połączenia kilku etapów obsługi w ramach jednego procesu. Właśnie dlatego rozwijamy usługi logistyczne jako model obejmujący transport, magazynowanie, fulfillment, obsługę przesyłek i przewóz pojazdów z zagranicy. Zakres ten obejmuje logistykę krajową i międzynarodową, a zaplecze operacyjne tworzą między innymi powierzchnia magazynowa 28 000 m², 24 oddziały kurierskie w Polsce oraz zespół liczący ponad 500 pracowników. Z perspektywy klienta ważne jest to, że cały proces może być prowadzony w jednej organizacji, bez rozdzielania odpowiedzialności między kilku wykonawców. Taki układ porządkuje komunikację i ułatwia planowanie kolejnych działań, szczególnie gdy przewóz pojazdu trzeba połączyć z magazynowaniem, odbiorem z określonej lokalizacji albo dalszą dystrybucją. W ramach oferty przewozu aut realizowany jest odbiór z zagranicy, transport do Polski oraz dostawa pod wskazany adres lub odbiór z placu w Przykonie. Firma deklaruje też możliwość śledzenia przesyłki online oraz realizację transportu nawet w 72 godziny, a w materiałach oferty aut osobowych wskazuje dostawę nawet w 3 dni od złożenia zlecenia.
Przy imporcie z rynku niemieckiego szczególne znaczenie ma przewidywalność i sprawna koordynacja odbioru. Zakup auta w Niemczech uruchamia cały ciąg działań, które trzeba zsynchronizować z dostępnością sprzedawcy, terminem załadunku i trasą przewozu. Dlatego transport aut z Niemiec organizujemy jako usługę obejmującą wycenę, awizację, ustalenie terminu odbioru i dostawę do Polski. Przewóz dotyczy samochodów zakupionych, wypożyczonych i powypadkowych, a realizacja odbywa się przy użyciu specjalistycznych lawet oraz sprzętu przeznaczonego do bezpiecznego załadunku i unieruchomienia pojazdu. Znaczenie ma również skala działania. Na stronie głównej podano, że tygodniowo do Polski przewożonych jest około 350 aut z zagranicy, a jednym z głównych kierunków pozostają Niemcy. Taki wolumen pozwala utrzymywać stałą organizację tras i planować odbiory w sposób przewidywalny dla klientów prywatnych, komisów oraz firm zajmujących się handlem pojazdami. Dzięki temu przewóz nie jest pojedynczą czynnością oderwaną od reszty procesu, lecz częścią szerszego modelu logistycznego, w którym usługi logistyczne i przewóz aut wzajemnie się uzupełniają.
Import pojazdu z zagranicy wymaga jasnego podziału zadań i jednej odpowiedzialności po stronie wykonawcy. Sam przejazd to tylko jeden z elementów całego procesu, obok przygotowania dokumentów, kontaktu z miejscem odbioru, organizacji trasy i przekazania auta w Polsce. Właśnie w ten sposób prowadzimy transport aut, łącząc działania operacyjne z logistyką i zapleczem magazynowym. Oferowany przewóz obejmuje samochody z Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, Szwajcarii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, a odbiór może odbywać się bezpośrednio od sprzedawcy, z komisu lub z placu aukcyjnego. Dla klientów biznesowych duże znaczenie ma możliwość rozwijania współpracy poza pojedynczym zleceniem. Gdy importer, dealer lub operator flotowy potrzebuje regularnych odbiorów, ważne stają się nie tylko terminy, ale również zaplecze, które pozwala łączyć przewóz z dodatkowymi usługami. W materiałach firmowych wskazano, że zakres działalności obejmuje także logistykę kontraktową i fulfillment dla e commerce, co tworzy przestrzeń do budowania jednego modelu obsługi dla wielu rodzajów zleceń. W tym układzie transport aut nie funkcjonuje osobno, lecz jako element większej całości obejmującej magazyn, koordynację i dalszą dystrybucję.
Przy przewozie pojazdów liczy się także przygotowanie techniczne. Oferta aut osobowych wskazuje wykorzystanie rozwiązań przeznaczonych do zabezpieczania i przewozu różnych typów pojazdów, a strona poświęcona importowi z Niemiec mówi o specjalistycznych lawetach i organizacji transportu nastawionej na bezpieczeństwo przewozu. Uzupełnieniem jest możliwość śledzenia przesyłki i obsługa door to door, która ogranicza liczbę działań po stronie klienta. Dzięki temu transport aut z Niemiec oraz przewozy z innych krajów można prowadzić w jednolitym modelu, bez potrzeby angażowania kilku podmiotów do jednego procesu. Ambro Logistics rozwija ten model obsługi jako część działalności prowadzonej od 1990 roku, łącząc przewóz pojazdów z logistyką, spedycją i zapleczem operacyjnym dla klientów w Polsce i Europie. Tak zorganizowane usługi logistyczne pozwalają przejąć odpowiedzialność za przebieg zlecenia od pierwszego kontaktu aż do dostawy, a klient otrzymuje jedną ścieżkę komunikacji i czytelny proces realizacji. Właśnie dlatego transport aut na naszej stronie nie jest odrębną usługą techniczną, ale częścią uporządkowanego systemu pracy, który można dopasować do skali i charakteru współpracy.