Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

13:11, 08.09.2021 | materiały partnera

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Będąc jednak jego opiekunem, musimy o niego odpowiednio dbać. Nie chodzi tutaj jedynie o regularne spacery, czy zabawę. Należy również podawać mu dobrej jakości karmę. Powinno być to pożywienie, które dostarczy czworonogowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych i nie będzie zawierało niepotrzebnej chemii, konserwantów czy innych zapychaczy. 

Dobrym wyborem mogą być profesjonalne karmy. Podając taki pokarm pupilowi, dbamy o jego zdrowie, kondycję, jak i wygląd sierści! Karma jednak musi być w pełni dostosowana do potrzeb zwierzęcia, dlatego przed dokonaniem wyboru, musimy uwzględnić jego wiek, poziom aktywności, rasę, czy specjalne potrzeby. Jak wybrać tą najlepszą? 

Sucha czy mokra karma?

Wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu spożywczego czy zoologicznego, by przekonać się, że na półkach znajduje się mnóstwo karm dla psów. Do wyboru najczęściej mamy suche lub mokre karmy. Nie ulega jednak wątpliwości, że najpopularniejsze są te suche pokarmy, ponieważ dostarczają zwierzakom kompleks składników odżywczych, występują w wielu smakach i kształtach, natomiast ich podawanie jest bardzo łatwe i wygodne. 

Alternatywą dla karm suchych są mokre pokarmy. Większość zwierzaki woli właśnie je, ponieważ dla wielu psiaków są zwyczajnie smaczniejsze, a poza tym zawierają spore ilości wody. Jednakże karmienie czworonogów tylko i wyłącznie mokrymi pokarmami jest dość drogie, dlatego warto rozważyć połączenie tych dwóch sposobów karmienia. Jest to metoda, którą stosuje wielu właścicieli i bardzo fajnie się ona sprawdza! Smaczne i zdrowe karmy znajdziesz w oficjalnym sklepie marki Wataha – https://karmawataha.pl.  

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa?

Dokonując wyboru jedzenia dla psa, powinniśmy zainteresować się przede wszystkim jego składem. Najważniejszym składnikiem, już na pierwszym miejscu w składzie, powinno być mięso, a tym samym białko, które jest niezbędne. Nie powinniśmy interesować się pokarmami, które zawierają poniżej 20% mięsa. To minimalna granica, choć na rynku nie brakuje karm, które składają się nawet z 50% mięsa i są one najlepsze! Nie znajdziemy w nich zbędnych zbożowych zapychaczy, co jest kolejnym plusem. W karmie powinny znaleźć się także węglowodany pochodzące z warzyw i owoców, mikro- i makroelementy, witaminy, błonnik, czy olej rybny. 

Czy istnieją uniwersalne karmy dla psów?

Każdy pies ma inne potrzeby, które są uzależnione od jego wieku, rasy, czy indywidualnych zaleceń, dlatego nie istnieją karmy uniwersalne. Na półkach możemy znaleźć zwykłe, standardowe karmy, lecz one zostały stworzone jedynie dla dorosłych i zdrowych psów. 

Wybierając karmę dla psa, musimy pamiętać, że inną ilość białka uzupełnionego o kwasy tłuszczowe potrzebują psi seniorzy, a inną szczeniaki. Absolutnie nie możemy podawać im takiego samego pokarmu, ponieważ w ten sposób szkodzimy zwierzakom. 

Karmy dla psów dorosłych

Starsze psy często mają już osłabione stawy czy różnego rodzaju problemy z nimi, dlatego warto zadbać o to by w ich pożywieniu nie brakowało składników takich jak glukozamina czy siarczan chondroityny, które wzmacniają stawy. 

Co więcej, jeśli pupil zmaga się z problemami zdrowotnymi lub ma problem z nadwagą, to powinien dostawać specjalistyczną karmę, której doborem powinien zająć się weterynarz. U niektórych czworonogów występuje również tendencja do tycia, dlatego w ich przypadku zalecane jest podawanie niskotłuszczowej karmy wzbogaconej błonnikiem. Pamiętajmy także, aby przestrzegać zaleceń specjalisty dotyczących porcjonowania pokarmu spożywanego przez psa, by mu nie zaszkodzić. Sprawdź produkty w kategorii Karma według wieku psa w sklepie zoologicznym marki Wataha i dobierz odpowiednią karmę do wieku swojego pupila – tak, aby żył długo i szczęśliwie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%