Zamknij
REKLAMA

Tradycyjne WC czy stelaż podtynkowy? Co wybrać?

00.00, 05.08.2022 materiał partnera

Stworzenie dobrego projektu łazienki wymaga uważnego doboru każdego elementu jej wyposażenia. Szczególną uwagę należy poświęcić tym obiektom, które w największym stopniu wpływają na funkcjonalność tego rodzaju pomieszczenia. Osoby projektujące łazienkę często mierzą sięz dylematem: czy lepiej wybrać tradycyjne WC, czy może stelaż podtynkowy? Oto co warto wiedzieć, by podjąć dobrą decyzję.

Tradycyjne WC – wady i zalety klasycznego rozwiązania

Toalety tradycyjne, czyli WC kompakty, to wciąż powszechne, lecz stopniowo tracące na popularności rozwiązanie. Liczne dostępne na rynku stojące modele pozwalają na łatwe dopasowanie obiektu do potrzeb aranżacji. Klasyczne WC to atrakcyjna opcja dla osób, które cenią sobie tradycyjne formyi prostotę montażu – podłączenie tego rodzaju toalety do instalacji jest bardzo łatwe i nie wymaga złożonych prac montażowych.

WC kompakty nie są jednak rozwiązaniem uniwersalnym – w niektórych typach pomieszczeń lepiej zrezygnować z toalety w tej formie. Raczej nie sprawdzi się ona w łazienkach o małym metrażu lub takim układzie, który pozwala przeznaczyć na toaletę tylko niewielką ilość miejsca. Model typu kompakt może nie spełnić potrzeb tych osób, które pragną zaaranżować przestrzeń pomieszczenia łazienkowego w sposób minimalistyczny i wizualnie efektowny.

Stelaż podtynkowy – czy warto montować go w łazience?

Niewielka dostępna przestrzeń nie jest przeszkodą dla stelaży podtynkowych. Duża część tego rodzaju toalety ukryta jest w ścianie – taki typ montażu ogranicza widoczność takich elementów jak rura kanalizacyjna czy spłuczka. Cecha ta pozwala wkomponować toaletę w przestrzeń łazienki tak, by bez większych trudności uzyskać atrakcyjny wizualnie, nowoczesny i minimalistyczny efekt.

Do słabych stron tego rozwiązania zaliczyć można zwykle wyższy koszt i większą trudność montażu. Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tego rodzaju pracami hydraulicznymi, mogą nie poradzić sobie z samodzielnym zamontowaniem całej konstrukcji. Planując montaż stelażu podtynkowego, uwzględnić należy m.in. rodzaj materiału, w którym mają zostać osadzone kotwy,a także wysokość, na jakiej znajdować ma się misa.

Stelaż podtynkowy czy klasyczny WC kompakt – które rozwiązanie jest lepsze?

Tradycyjne WC to rozwiązanie odpowiednie dla tych osób, którym zależy na łatwym i szybkim montażu toalety. Stelaż podtynkowy to z kolei nowoczesna alternatywa, dzięki której łatwiej zaaranżujesz przestrzeń łazienki. Dużą zaletą tego modelu jest także łatwość utrzymania czystości toalety – ruryi spłuczka pozostają niewidoczne, nie musisz więc dbać o ich regularne odkurzanie i mycie.

Zależy Ci na nieszablonowym wystroju łazienki? Konstrukcja stelaża pozwala na swobodny dobór misy czy deski toalety. Dzięki temu bez przeszkód zamontujesz elementy w odpowiadającym Ci kształcie czy kolorze. O atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne wyposażenie Twojej łazienki pomoże Ci zadbać Galeria Wnętrz Domar. Dostępna stronie https://domar.pl/produkty/lazienka-wellness/ oferta to szeroka gama modeli produktów od wielu producentów – dzięki niej z łatwością zrealizujesz swoje marzenieo idealnej łazience.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%