Zamknij
REKLAMA

Jaki wóz paszowy na 20 krów wybrać?

09.02, 16.08.2022 .
Skomentuj

Tradycyjne gospodarstwo trudniące się hodowlą bydła utrzymuje około 20-30 sztuk krów mlecznych. Jednak już standardowej wielkości  stado wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań w codziennej opiece i pracy hodowlanej. Rekomendowanym sposobem jest odpowiedni wóz paszowy, który pozwoli szybko i skutecznie wykarmić posiadane zwierzęta. Jaki wóz paszowy wybrać w stosunku do standardowej ilości sztuk w hodowli?

Wóz paszowy- na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedniego wozu paszowego warto w pierwszej kolejności przeanalizować kilka istotnych aspektów, które mogą mieć wpływ na kwestie funkcjonalności. Najważniejszym z nich są dane warunki w budynku. To wielkość, szerokość oraz wysokość bramy. Brak dopasowania wozu paszowego do wejścia wjazdowego uniemożliwi wprowadzenie go do wewnątrz. Problem ten najczęściej pojawia się w starym budownictwie, jednak zawsze warto dokładnie sprawdzić te parametry również w odniesieniu do nowoczesnych obiektów. 

Nowoczesne wozy paszowe- jakie paszowozy warto wybrać?

Innowacyjne wozy paszowe przystosowane do stada bydła 20-30 krów oferowane są w poziomym i pionowym systemie mieszania pasz. Każdy z nich niewątpliwie ma swoje wady i zalety. Jednak najczęściej wybieranym systemem przez rolników jest system pionowy ze względu na znaczne oszczędności i szybkie mieszanie paszy przy niewielkim zapotrzebowaniu mocy. Jeśli chodzi o możliwości wyboru zdecydowanie polecane są wozy paszowe marki BvL.

Wozy paszowe BvL- sprawdzone rozwiązania 

Ogromnym uproszczeniem i ułatwieniem dla hodowców jest sposób rozdzielania paszy. Dlatego też wybierając wozy paszowe BvL mamy pewność, że pasza dla zwierząt będzie w odpowiedni sposób dozowana. Dzięki dwóm otworom wyspowym możliwe jest rozrzucanie paszy w sposób kontrolowany, który skraca czas pracy i zapewnia pełną precyzję. Dodatkowo wóz paszowy BvL zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.

Jakie wozy paszowe wybrać dla średniej wielkości gospodarstw?

V-Mix Agilo

Mały i kompaktowy wóz paszowy jednoślimakowy o pojemności w przedziale 3,5-5,0. Ze względu na małą wielkość umożliwia wjazd do każdej bramy bez obaw o zmieszczenie się czy funkcjonalność. To uniwersalne rozwiązanie dla średniej wielkości hodowli bydła.

Mix Plus T

To nieco większa propozycja jednoślimakowego systemu mieszania pasz. To model również o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu doskonałe rozwiązanie w niskich budynkach. Jednak to nie jedyna zaleta, bowiem wóz paszowy Plus T usprawnia i skraca czas załadunku nawet przy zmniejszonych możliwości pracowników. Charakteryzuje go większa pojemność od pierwszego paszowozu, której przedział wynosi 6,5-13 m3. Dodatkowo ze względu na niejedno miernie umiejscowione otwory wsypu nie musimy obawiać się o żadne kwestie. Wszystko wykonane jest niezwykle sprawne i w stosunkowo krótkim czasie.

V-Mix Plus

Ten wóz paszowy charakteryzuje się modułową budową. To pozwala na uzyskanie większej funkcjonalności z zachowaniem uniwersalności. W jaki sposób? Ze względu na moduły pozwala on na stworzenie innowacyjnego wozu o dowolnych wartościach. Możliwości wyboru odpowiednich rozwiązań oraz dokupienia akcesoriów sprawia, że jest to niezwykle korzystna inwestycja dla hodowców.

Przeczytaj również: Paszowozy i wycinaki do kiszonki - podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa

Sprawdź ofertę dodatkowych akcesoriów

Ze względu na różnorodną specyfikę pracy w hodowli bydła stworzone dodatkowe rozwiązania zapewniają pewny i sprawdzony system w oparciu o innowacyjne technologie i usprawnienia, który zapewnia pełną funkcjonalność podczas prac w każdych warunkach. Ze względu na nieograniczone możliwości oferowane przez firmę BvL istnieje możliwość dokupienia dodatkowych dedykowanych rozwiązań- akcesoriów, takich jak między innymi:

  1. przeciwostrza hydrauliczne,
  2. systemy magnesów,
  3. składane przenośniki transportujące,
  4. dodatkowe zabezpieczenia dla ludzi i zwierząt,
  5. dmuchawy do słomy, pojemniki na słomę itd.

Dzięki temu wybrane rozwiązania są jeszcze bardziej funkcjonalne i przydatne podczas codziennej pracy.

Wozy paszowe marki BvL

Wybierając sprawdzone rozwiązania oferowane przez doświadczonych producentów na rynku mamy pewność, że wszelkie kwestie zostaną wykonane w sposób optymalny i skuteczny. Szukając odpowiedniego wozu paszowego warto sprawdzić ofertę marki BvL.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.Junoszyn 1, 64-130 Rydzynatel: 735 983 686https://agrotech-junoszyn.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%