Zamknij
REKLAMA

Fotowoltaika do ogrzewania domu – czy to korzystne rozwiązanie?

18.50, 05.09.2022 .
Skomentuj

Montowanie paneli fotowoltaicznych i korzystanie z energii elektrycznej pozyskanej wprost ze słońca jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Wiele osób wybiera je już przy budowie nowego domu, jednak nierzadkie są sytuacje, w których panele instaluje się także przy gotowych i użytkowanych od lat nieruchomościach. O wiele łatwiej jest jednak dokonać instalacji podczas budowy domu. Na tym etapie warto przemyśleć jeszcze jedną kwestię – to wykorzystanie PV do ogrzewania domu.

Rosnące ceny paliw i energii a panele fotowoltaiczne

Koszty korzystania z energii elektrycznej i ogrzewania domu rosną w oczach niemal z roku na rok. Co więcej – nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się zmienić. Dlatego chętnie poszukujemy alternatywnych rozwiązań, które będą mniej kosztowne. W tej kwestii prym wiedzie zdecydowanie fotowoltaika.

Oprócz tego, że koszt pozyskania energii niezbędnej do wytworzenia prądu jest praktycznie zerowy (nie licząc kosztów samej instalacji i jej utrzymania), to dodatkowo jest ekologiczny – energia pochodzi przecież ze słońca, więc nie wykorzystuje się naturalnych, kurczących się zresztą zasobów naturalnych.

Co więcej – oficjalne dane potwierdzają to, że koszt samych paneli fotowoltaicznych znacznie się obniżył w ostatnich latach. Wydaje się więc, że instalacja PV i korzystanie z energii elektrycznej pozyskanej w ten sposób, jest wręcz jedynym słusznym wyjściem! Zobacz więcej na https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/.

Jak wykorzystać fotowoltaikę do ogrzewania domu?

Zasilanie gniazdek elektrycznych energią z paneli fotowoltaicznych to jedno. Druga kwestia to wykorzystanie jej do innych celów – np. do ogrzewania domu. Instalację fotowoltaiczną możesz wykorzystać na dwa sposoby – do ogrzewania domu prądem lub do zasilania pompy ciepła, która ogrzeje dom. To pierwsze rozwiązanie sprawdzi się lepiej w przypadku małych, przeważnie sezonowych domków, jednak wykorzystanie fotowoltaiki do napędzania pompy ciepła to jak najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, dzięki któremu z powodzeniem ocieplisz całoroczny dom, nawet ten o sporej powierzchni!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%