Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
07:31, 25.09.2020
Jak wyliczyli analitycy KRD to kwota o 100 mln zł wyższa niż przed pandemią. Zaległości za czynsz, prąd, wodę, gaz, wywóz śmieci, telewizję czy telefon ma ponad 409 tys. osób; średnie zadłużenie wzrosło o ponad 300 zł do 3,5 tys. zł.
07:20, 21.09.2020
"Dane zgromadzone w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i zmiany z ostatnich miesięcy tylko potwierdzają skalę problemu i zachodzących negatywnych zmian. Na koniec lipca bieżącego roku w BIG, było zarejestrowanych niemal 280 tys. osób, które nie wywiązują się z płacenia alimentów na dzieci. Zaległości alimentacyjne wynoszą obecnie prawie 11,4 mld zł, a średnie zadłużenie na osobę to już 40 686 zł" - przekazał cytowany w komunikacie prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.
09:54, 19.09.2020
W okresie jesieni i zimy, wraz z nastaniem sezonu grypowego, u wielu osób może dojść do jednoczesnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 oraz wirusem grypy. Dlatego wielu specjalistów zaleca, by zaszczepić się przeciwko grypie, bo szczepionki przeciwko chorobie COVID-19 na razie nie ma. Może będzie ona dostępna w 2021 r.
09:53, 19.09.2020
"ZUS dokona zwolnienia ze składek tych firm, których nadpłaty lub wpłaty zostały zaliczone na poczet składek podlegających zwolnieniu. Przepisy w tej sprawie wejdą w życie 20 września. Skorzysta z nich nawet 800 tys. firm. Nowelizacja odpowiada na postulaty przedsiębiorców i została rekomendowana przez ZUS" ? podkreśla prof. Uścińska.
12:50, 02.09.2020
Telomery to markery starzenia się komórki. Wraz z wiekiem skracają się one w wyniku kolejnych podziałów komórkowych. Badania sugerują, że proces ten może przebiegać szybciej lub wolniej w zależności od sposobu odżywiania.
14:24, 28.08.2020
Wśród lekarzy utarł się mit, jakoby nieistotne było dbanie o swój wizerunek, ponieważ pacjent w potrzebie i tak do naszego gabinetu przyjdzie. Dalekie jest to jednak od prawdy w świecie Internetu oraz prywatnej służby zdrowia. Pacjenci wymieniają się informacjami na temat wiedzy stomatologów, a także ich stosunku do osoby siedzącej na fotelu dentystycznym. Jak skutecznie budować swój wizerunek?
07:19, 25.08.2020
Już jutro w Galerii POLONIA nastąpi otwarcie sklepu z odzieżą dla niemowlaków, przedszkolaków i starszaków niemieckiej marki KANZ.
20:29, 15.08.2020
W 2019 r. według wyników badania budżetów gospodarstw domowych w porównaniu z 2018 r. utrzymała się tendencja spadkowa spożycia w gospodarstwach domowych (bez spożycia w placówkach gastronomicznych) wielu podstawowych produktów żywnościowych w przeliczeniu na 1 osobę w gospodarstwie domowym.
08:12, 23.07.2020
Szydełko i druty są narzędziami niezbędnymi do tworzenia własnoręcznych dzieł. Przyjęło się, że włóczki są kolejnym niezbędnikiem potrzebnym do robótek ręcznych, jednak rzadziej wspomina się o kordonkach, które są dużo bardziej wytrzymałe. Kordonki to nic innego jak ciaśniej splecione nitki, dzięki którym możemy sobie pozwolić na różnego rodzaju wzory, których nie wykonalibyśmy, pracując na zwykłej włóczce. Co zatem możemy stworzyć z kordonków? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.
08:11, 23.07.2020
Ze względu na wzrost popularności pracą w Niemczech, zwłaszcza jako opiekunki osób starszych, warto zastanowić się, jakich warunków pracy możemy się spodziewać. Przyjęło się mówić, że opieka nad seniorem jest pracą całodobową, czy rzeczywiście tak jest? Odpowiemy na to i inne, nurtujące pytania w tym artykule.
19:55, 08.07.2020
Wyjątkowe lody, wyjątkowy smak. Wytwórnia lodów PASTELOWA to niekwestionowany lider w produkcji lodów, do wyrobu których używa wyjątkowej receptury. Państwo Joanna i Rafał Stachowscy od wielu lat zajmują się gastronomią.
12:38, 22.06.2020
Generowanie coraz większej części przychodów z produktów alternatywnych, ograniczenie wpływu działalności na zdrowie konsumentów oraz realizacja zobowiązań środowiskowych  i społecznych - to główne filary nowej strategii British American Tobacco, której celem ma być ?lepsze jutro? [ ang. A Better Tomorrow ]. Strategia wdrażana jest od wiosny.
08:22, 26.05.2020
Dzisiejsze społeczeństwo, szczególnie jego młodsza część, nie wyobraża sobie zakupów i dokonywania wyborów produktów, bez wcześniejszego uzyskania informacji w sieci. Użytkownicy Internetu poszukują fachowców na portalach branżowych, sprawdzają opinie dotyczące konkretnej usługi, porównują, wybierają i oceniają.
09:48, 15.05.2020
Domownicy bardzo często zastanawiają się nad tym, jak często powinno się wymieniać pościel w swojej sypialni. Warto podkreślić, że pościel nie brudzi się zbyt szybko chyba, jednak z czasem trzeba pomyśleć o jej zmianie. Robi się to głównie ze względów higienicznych i zdrowotnych. Dzięki temu zainteresowani mogą zabezpieczyć się przed bakteriami i drobnoustrojami. Każdy chciałby spać w świeżej i pachnącej pościeli, dlatego warto wymieniać ją jak najczęściej, a więc wtedy, kiedy pozwala na to sytuacja. Niezmieniana pościel może być źródłem wielu groźnych roztoczy, więc jeśli ktoś będzie lekceważył taką czynność może wywołać u siebie wiele dolegliwości chorobowych, objawiających się m.in. zmianami skórnymi, które potem będą trudne do wyeliminowania. Roztocza są groźne nie tylko dla osób dorosłych, ale też dla najmłodszych istot. Ponadto warto zauważyć, że w pościeli może znaleźć się wiele innych elementów, w tym:
REKLAMA