Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zapewnić pracownikom elastyczny czas pracy?

12:50, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Według najnowszych danych elastyczny czas prac zbawiennie wpływa na efektywność pracowników. Nic dziwnego, że coraz więcej właścicieli firm stara się zapewniać zatrudnionym osobom możliwość wykonywania obowiązków zawodowych również w domu.

Możliwość pogodzenia pracy z innymi obowiązkami

Życie prywatne pracowników często oscyluje wokół opieki nad członkami rodziny, problemów zdrowotnych czy kłopotów rodzinnych. Planowana wizyta u lekarza lub konieczność wcześniejszego odebrania pociechy ze szkoły zazwyczaj wiąże się z potrzebą zgłoszenia nieobecności u szefa. Tymczasem elastyczny czas pracy pozwala w optymalny sposób pogodzić obowiązki zawodowe z innymi zobowiązaniami. W rezultacie pracownicy czują się bardziej niezależni i nie muszą martwić się zaległościami – swoje zadania mogą wykonać w dogodnym czasie. Taka możliwość pozytywnie wpływa na samopoczucie i w rezultacie ma zbawienny wpływ także na produktywność. Elastyczny czas pracy motywuje również do szybkiego osiągnięcia konkretnego, zawodowego celu.

Brak problemów ze zwolnieniami lekarskimi

Potrzeba odpoczynku, ucieczki od dotychczasowych obowiązków zawodowych, dla wielu pracowników jest motywacją do zdobycia kilkudniowego zwolnienia lekarskiego. Przemęczenie wpływa na ogólne zniechęcenie do wykonywania kolejnych zadań w siedzibie firmy. Również w tym zakresie elastyczny czas pracy będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu pracownik może sam ustalić swój grafik, z uwzględnieniem odpoczynku.

Koniec ze spóźnieniami

Pracownicy mieszkający w dalszej odległości od siedziby firmy muszą tracić sporo czasu na codzienne dojazdy. Nierzadko wiąże się to z częstymi spóźnieniami, co z kolei rodzi narastającą frustrację. Tymczasem możliwość wykonywania pracy w domu całkowicie rozwiązuje problem czasochłonnych dojazdów. W efekcie pracownik oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze, które musiałby przeznaczyć na transport. Nic dziwnego, że na pracuj.pl ogromnym zainteresowaniem cieszą się oferty z gwarancją elastycznego trybu pracy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone