Zamknij
REKLAMA

Hydraulik- Twoja praca marzeń

09:26, 06.02.2020 | materiały partnera

Praca hydraulika znana jest na całym świecie od wielu tysięcy lat. Polega ona na zakładaniu między innymi instalacji grzewczych, wodno- kanalizacyjnych i białego montażu. Wykwalifikowani fachowcy mogą znaleźć dobrze płatną pracę w firmie hydraulicznej. Po zdobyciu doświadczenia i dzięki udziałowi w szkoleniach i kursach może założyć firmę i działać na własny rachunek.

Hydraulik w Poznaniu nie może narzekać na brak pracy. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy jako hydraulik poznaj wady i zalety jego pracy i zdecyduj jakie kroki podjąć dalej.

Sprawdź kto może zostać hydraulikiem

Ukończenie szkoły o profilu hydraulicznym lub specjalistyczne kursy to nie wszystko co powinieneś zrobić, aby zostać hydraulikiem.

Szkoła czy kurs- co lepsze?

Istnieje wiele możliwości, aby uzyskać miano hydraulika. Możliwościami zdobycia wiedzy jest:

 • szkoła zawodowa o profilu hydraulicznym, która daje możliwość zdobycia doświadczenia w trakcie zajęć praktycznych, ucząc się pod nadzorem nauczycieli i hydraulików. Po zakończeniu kilkuletniej szkoły zostajesz hydraulikiem, który może zacząć rozwijać swoją karierę.
 • technikum profilowane hydrauliczne pozwala na zdobycie technika hydraulicznego, ale umożliwia także w późniejszym czasie kontynuowanie nauki na studiach wyższych zdobywając tytuł inżyniera lub magistra.
 • szkolenia i kursy pozwalają zdobyć uprawnienia do bycia hydraulikiem. Zajęcia odbywają się pod okiem specjalistów, dzięki czemu możesz zdobyć ogromną wiedzę i doświadczenie.

Jeśli nie wiesz jak naprawić piecyk gazowy w domu- zadzwoń po doświadczonego hydraulika

Hydraulik na rynku pracy

Na rynku pracy istnieje wiele różnych ofert dotyczących hydraulików. Można znaleźć pracę w dużej firmie zakładającej instalacje wodne i grzewcze. Znajdują się tam też oferty pracy małych kilkuosobowych firm, które mają oferty dla klientów indywidualnych. Możesz również założyć własną firmę i świadczyć usługi dla każdego klienta. Wielu hydraulików z wyższym lub technicznym wykształceniem mogą zostać zatrudnieni jako inżynierzy podczas budowy instalacji.

Hydraulicy posiadający własną działalność gospodarczą nie powinni narzekać na brak pracy. Mogą zatrudnić się w firmach zewnętrznych, założyć własną firmę lub wyjechać za granicę, gdzie wynagrodzenie za pracę hydraulika jest znacznie wyższe niż w Polsce.

Masz problem z instalacją wodną, kanalizacyjną lub ogrzewaniem zadzwoń po doświadczonego hydraulika w Poznaniu. Pomoże Ci z każdą usterką i doradzi najlepiej jak potrafi.

Usługi hydrauliczne jakie oferuje hydraulik

Każdy hydraulik wykonuje szeroki zakres usług hydraulicznych. Powinny być one wykonywane dokładnie i szczegółowo sprawdzane. Instalacje grzewcze, sanitarne, gazowe oraz wodne zakładane są na dłuższy czas i nie są wymieniane przez lata. Warto zatem zainwestować w dobór dobrych i trwałych materiałów do instalacji. Dzięki temu zyskasz pewność, że założona instalacja będzie służyła Ci przez wiele lat.

Hydraulik w swojej pracy używa profesjonalnych kluczy

Praca hydraulika na czym polega

Hydraulik zajmuje się zakładaniem, naprawą i serwisem instalacji grzewczych, wodnych, sanitarnych oraz gazowych.

Instalacje grzewcze

Grzejniki co jakiś czas również ulegają awarii. Główną przyczyną jest przepływająca przez nie twarda woda, która pozostawia osad. Powoduje to zatykanie grzejników i rur. Naprawa i wymiana grzejników nie zawsze musi wiązać się z odcięciem dopływu wody w całym budynku. Usługę tą często wykonujemy przy użyciu zamrażarki rur.

Montaż i serwis pomp ciepła

Energia do ogrzewania domu pobierana jest za pomocą pompy ciepła z odnawialnych źródeł energii, a Twój dom staje się ekologiczny.Dzięki zamontowaniu pompy ciepła dbasz o środowisko, gdyż energia pobierana jest z:

 • ziemi- przez sondę, kolektor gruntowy lub zasobnik lodu;
 • wody- należy także uwzględnić jakość pobieranej wody i w razie potrzeby zamontować odpowiedni filtr;
 • powietrza- brak ograniczeń w pobieraniu energii oraz niskie koszty inwestycji;
 • ciepło odpadowe- w zależności dostępności, ilości oraz temperatury.

Oferujemy także doradztwo przy wyborze pompy ciepła. Hydraulik z Poznania oferuje montaż, serwis i naprawę pomp ciepła. Warto dobrać ją do posiadanego ogrzewania w domu.

Biały montaż

Biały montaż to umowne określenie dotyczące na montażu wszystkich elementów wyposażenia łazienki takich jak:

 • umywalka
 • toaleta
 • prysznic
 • wanna
 • ceramika
 • armatura

Po każdym podłączeniem baterii do źródła wody należy wykonać sprawdzenie podłączonej instalacji, aby uniknąć niepotrzebnych awarii.

Dobrze wykonana praca gwarantuje zadowolenie klienta

Pogotowie hydrauliczne w razie kłopotów

Awaria instalacji może przytrafić się każdemu o każdej porze dnia i nocy. Hydraulik zajmujący się pogotowiem hydraulicznym świadczy usługi natychmiastowego usunięcia usterki.

Hydraulik oferujący pogotowie hydrauliczne powinien liczyć się z powstającymi awariami:

 • zapowietrzenie instalacji centralnego ogrzewania- szczególnie w okresie zimowym centralne ogrzewanie potrzebne jest w domu
 • brudna woda w kranie- awaria może być spowodowana osadzaniem się zabrudzeń w rurach doprowadzających wodę do kranu
 • uszkodzenie systemów grzewczych- urządzenie przegrzewa się, ma słabe ciśnienie wody w rurze doprowadzającej wodę

Praca jako hydraulik jest wymarzona dla osób, które lubią zajęcia manualne, są precyzyjni i dokładni. Jeśli chcesz zostać hydraulikiem zrób kurs i rozwijaj swoje umiejętności i powiększaj wiedzę.

Artykuł napisany przy współpracy z Jarosławem Sadowiczem- hydraulikiem z Poznania zajmującym się montażem, naprawą oraz serwisem systemów grzewczych, wodnych oraz instalacji centralnego ogrzewania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© portalsremski.pl | Prawa zastrzeżone