Zamknij
REKLAMA

Opieka nad starszymi w Niemczech - warunki pracy - na co możesz liczyć

08:11, 23.07.2020 | materiały partnera

Ze względu na wzrost popularności pracą w Niemczech, zwłaszcza jako opiekunki osób starszych, warto zastanowić się, jakich warunków pracy możemy się spodziewać. Przyjęło się mówić, że opieka nad seniorem jest pracą całodobową, czy rzeczywiście tak jest? Odpowiemy na to i inne, nurtujące pytania w tym artykule.

Praca w Niemczech dla Polaków opiekunka

Na początku warto powiedzieć o tym, w jaki sposób szukać ofert pracy w Niemczech. Oczywiście możemy to robić na własną rękę, nie podpisując żadnej umowy, jednak wiąże się to z ryzykiem oszukania nas – niewypłaceniem wynagrodzenia czy też dokładania zadań, które nie leżą w zakresie naszych obowiązków. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest szukanie ofert pracy poprzez agencje w Polsce, które same zajmują się szukaniem zleceń dla nas i dbają o nasze bezpieczeństwo. Aktualne oferty pracy w Niemczech w jednej z popularniejszych agencji znajdziecie tutaj: https://laxocare.pl/oferty/. Dzięki korzystaniu ze sprawdzonych agencji mamy pewność przestrzegania warunków umowy przez obie strony. A dodatkowo jesteśmy objęte ubezpieczeniem zdrowotnym oraz nie musimy się martwić biurokracją, ponieważ wszystkie składki są za nas odprowadzane, dzięki czemu zarabiamy również na własną emeryturę.

Całodobowa opieka nad seniorem? Nie do końca

Kiedyś w ofertach pracy pisano o całodobowej opiece nad seniorem, przez co początkujące opiekunki zrażały się do tego zawodu. Jednak całodobowa opieka jest skrótem myślowym, ponieważ mowa tu głównie o tym, że konieczne jest zajmowanie się seniorem przez cały dzień, jednak warto zaznaczyć, że wczesnym wieczorem seniorzy najczęściej już kładą się spać, dzięki czemu mamy kilka godzin dla siebie. Oczywiście w momencie, gdy coś się dzieje z naszym podopiecznym w nocy, mamy obowiązek mu pomóc, jednakże są to przeważnie jednorazowe przypadki. Dodatkowo w momencie, gdy seniorem zajmuje się personel medyczny również mamy moment dla siebie. Umowy między opiekunkami a agencjami są konstruowane tak, aby w ciągu dnia każda z opiekunek miała czas wolny dla siebie.

Opieka nad osobami starszymi – zakwaterowanie i wyżywienie

Kolejnym, o czym warto powiedzieć w kontekście warunków pracy, jest zakwaterowanie i wyżywienie. Niewiele jest zawodów, w których nie musimy się martwić o swoje mieszkanie czy dietę. Jednak podejmując się pracy opiekunki osób starszych w Niemczech, mamy zapewnione komfortowe warunki. Oprócz osobnego pokoju w mieszkaniu czy domu podopiecznego, mamy również zagwarantowane posiłki, które z reguły same przygotowujemy.

Długość wyjazdu

Długość pobytu w Niemczech u konkretnego podopiecznego jest różna, wszystko zależy od specyficznych potrzeb seniora. Jednakże pracując w agencji, możemy sobie pozwolić na dopasowywanie ofert do własnych preferencji. Są to przeważnie wyjazdy od miesiąca do trzech miesięcy, jednak zdarzają się zarówno krótsze, jak i dłuższe pobyty. Na samym początku warto skorzystać z krótszej oferty, aby sprawdzić, czy rzeczywiście praca opiekunki nam odpowiada.

Wokół pracy opiekunki osób starszych w Niemczech krąży wiele legend, chociażby mit dotyczący konieczności całodobowej opieki nad seniorem bez żadnej przerwy. Jednak warunki pracy są bardzo uczciwe, o ile skorzystamy z ofert bezpiecznych agencji, które zapewniają nam korzystne umowy z atrakcyjnymi zarobkami, ubezpieczeniem i odprowadzaniem składek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA