Zamknij
REKLAMA

Miyako SUSHI ŚREM. Pierwsza restauracja z Sushi w Śremie.

20:21, 27.10.2020 | J.K
Skomentuj

Już jest otwarta! Pierwsza japońska kuchnia w Śremie. Oryginalne, japońskie potrawy przygotowywane zawsze na świeżo… i na oczach konsumentów! Co Oferuje Miyako SUSHI ŚREM?

MIYAKO to po japońsku stolica, więc niech MIYAKO SUSHI będzie stolicą SUSHI w Śremie.
Wielkie otwarcie Miyako SUSHI ŚREM odbyło się 9 października. Restauracja znajduje się w hotelu L’ascada przy ul. Chełmońskiego 2 w Śremie.  
W menu znajdują się nie tylko klasyczne potrawy kuchni japońskiej, ale także nowości i niesamowite kompozycje smakowe, których w ofercie będzie coraz więcej. Do wyboru aktualnie są m.in. rolki, zestawy, tempury, przystawki, zupy, czy desery, oczywiście w wielu opcjach. Prawdziwe sushi, zawsze ze świeżych produktów, przygotowywane przez sushi mastera na miejscu. Wszyscy ciekawi tej sztuki klienci mogą na miejscu przyglądać się, w jaki sposób powstają zamówione przez nich potrawy.
 
Godziny otwarcia Miyako SUSHI ŚREM
Poniedziałek – Niedziela: 12:00 – 21:00

A dlaczego właśnie sushi? Na to pytanie oraz kilka innych odpowiedział nam pomysłodawca nowej restauracji – Stefan Rzepka.


Skąd pomysł na otwarcie restauracji z sushi w Śremie?
- W Śremie dotychczas nie było takiego miejsca. Długo myślałem o tym, żeby spróbować. Spotkałem się z Kubą, który właśnie teraz lokalem zarządza. Przedyskutowaliśmy, że najodpowiedniejszym miejscem będzie własnie to i ...zaryzykowaliśmy. Teraz działamy w tym temacie.


Co było inspiracją przy tworzeniu menu?
- Podstawowe menu stworzył od postaw Szef kuchni. Już niedługo będziemy poszerzać naszą ofertę i systematycznie dodawać nowości. Aktualnie w planie są nowe opcje potraw oraz sezonowe rolki wybierane w zależności od dostępności produktów. 


Jaki jest skład zespołu na kuchni?
- Aktualnie zespół składa się z 2 kucharzy oraz 3 uczniów. Kucharze mają kilkuletnie doświadczenie z kuchnią japońską.


- Co z menu jest Waszym bestsellerem?
- Z kuchni ciepłej najczęściej zamawianym daniem jest Ramen z Kurczakiem lub wołowiną. Ramen jest to wywar na bazie kości wołowych, gotowany przez 48 godzin, podawany z warzywami, makaronem i wołowiną lub kurczakiem. Serwowany jest w miskach o pojemności ok. 850 ml. Jeżeli chodzi o rolki to klienci przeważnie wybierają tempure w różnych wersjach. Polecamy zyskującą na popularności wersję na słodko, z mango. 


- Jak duże jest zainteresowanie śremian kuchnią Miyako SUSHI ŚREM?
- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie naszą kuchnią będzie aż tak duże! Zdarza się, ze w weekendy czas oczekiwania na dowóz wynosi ok. 1,5 h. Poza dużą liczbą zamówień długi czas wynika również z faktu, że wszystko przygotowywane jest na świeżo. 

Martyna Makałowska

 

[ZT]41746[/ZT]

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%