Zamknij
REKLAMA

Pewność siebie w zawodzie fryzjera.

15:23, 04.11.2021 | materiały partnera

Zawód fryzjera wymaga pewności siebie i swoich możliwości. To właśnie stylista fryzur ma za zadanie zaproponować klientowi swoją wizję, szczególnie jeśli pasuje ona wręcz idealnie do wizerunku konkretnej osoby. Fryzjer z Katowic musi także wiedzieć, co potrafi, w wykonywaniu jakich stylizacji czuje się najlepiej, by robić tylko najbardziej trafione cięcia.

Pewność swoich umiejętności

Efektywna praca wymaga od fryzjera pewności swoich umiejętności. Jeśli wiemy, że perfekcyjnie wychodzą nam strzyżenia damskie, a z męskimi radzimy sobie słabiej, wówczas podejmujemy decyzję o obsługiwaniu Pań – przynajmniej do czasu, aż nadrobimy zaległości w tej drugiej sferze. Takie podejście sprawia, że każdego klienta obsługujemy w najlepszy możliwy dla nas sposób. Wykonujemy tylko te czynności fryzjerskie, które potrafimy. Jesteśmy wówczas uczciwi wobec klienta, który wie, co w naszym salonie może zostać zrobione dobrze. Jeśli chce wykonać zabieg, który nie mieści się w naszym zakresie usług – pójdzie gdzieś indziej. Jest to jednak opcja o wiele lepsza niż niezdarna próba jego wykonania, która najpewniej skończy się niepowodzeniem. W takiej sytuacji będziemy musieli nie tylko liczyć się z przeprosinami i pokryciem kosztów w związku z wadliwym wykonaniem usługi, ale także bezpowrotną utratą klienta.

Dar przekonywania

Przychodzi do nas klientka, która od x lat nie zmienia swojej fryzury. Doskonale wiemy, że o wiele korzystniej wyglądałaby w złocistym blondzie niż zimnej czerni, która sprawia, że jej twarz jest szara i nieciekawa. Przekonanie takiej klientki do zmiany wizerunku wymaga od fryzjera nie tylko dobrych umiejętności komunikacyjnych, ale także omawianej w tekście pewności siebie. Bez niej, nie wykrztusi z siebie nawet słowa o możliwości korzystnej metamorfozy. Zamiast tego pokornie wykona wszystkie prośby klientki, choć niepewnego siebie fryzjera w środku aż zżera nadszarpnięte poczucie estetyki i ładu. Nie jest to jednak najlepsza droga. Zmiany w życiu – również klientów – są potrzebne. Jeśli przez wiele lat nie zadbamy, by wizerunek odzwierciedlał ich obecną najlepszą wersję siebie, wówczas postawią na nowego fryzjera.

Podsumowanie

Pewność siebie jest w zawodzie fryzjera kluczowym elementem, który buduje najlepszego profesjonalistę. Nawet ukończenie wielu specjalistycznych kursów fryzjerskich, finalnie nie pomoże przekuć naszych wizji estetycznych w rzeczywistość. Musimy więc ciągle ćwiczyć w sobie umiejętność asertywnego przedstawiania swoich poglądów klientom. Wtedy będziemy w stanie wykonywać usługi na najwyższym poziomie, w pełni dostosowane do ich potrzeb oraz naszych możliwości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%